« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malatya İnönü Stadı'nın kapalı tribününe seyirci alınmayacak

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Malatya İnönü Stadı’nda yapılan çalışmanın ardından kapalı tribüne seyirci alınmamasına karar verildi. Malatyaspor Başkanı Haşim Karadağ, kararla ilgili olarak, "Önce şike olayı, ardından da bu karar bizleri zor durumda bıraktı." dedi.

Mikail PELİT / MALATYA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) tarafından hazırlanan raporda, İnönü Stadı kapalı tribünün yıkılma tehlikesinin bulunduğu ifade edilerek, seyirci alınmaması yönünde Malatya Valiliği’ne yazı gönderildi. Malatya Valiliği de, Malatyaspor Yönetim Kurulu’na bir tebligat göndererek kapalı tribüne seyirci alınmamasını istedi.

Malatyaspor Kulübü Başkanı Haşim Karadağ, bir basın toplantısı düzenleyerek bu kararın Malatyaspor’un sezon açılışına denk getirilmesine bir anlam veremediklerini belirterek, "İstanbul’da Ali Sami Yen Stadı için 3 üniversitenin 'yıkılması gerekir' şeklinde raporu var. Ama Galatasaray maçlarını burada oynuyor. Önce şike olayı, ardından da bu karar bizleri zor durumda bıraktı. Herşeye rağmen şampiyon olacağız. Moral ve motivasyonumuzu kimse bozamayacak. 3 ay önce böyle bir çalışma yapılmış. Karar neden daha önce bildirilmedi?" diye konuştu.

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz ise, "Böyle bir karar var. Bu işin sorumluluğu var. Hiç birşey insan hayatından önce gelmez. Biz bu karardan sonra kapalı tribünün güçlenderilmesi yapılabilir mi? diye araştırdık. Ancak güçlendirme yapılamayacağı söylendi. Kapalı tribüne seyirci almayacağız" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz