MALATYA HABERLERİ

Malatya’da 65 Tekne Ruhsat Aldı

IHA
25.02.2015 - 13:56Son Güncelleme :

MALATYA’DA 65 TEKNE RUHSAT ALDI

IHA

Karakaya Baraj Gölü başta olmak üzere baraj ve göletlerde tekneyle balıkçılık yapmak isteyenler, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden ruhsat alacaklar.
Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir statüsü ile birlikte baraj ve göletler üzerinde düzenleme yetkisi de Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Bu kapsamda baraj ve göletlerde seyir yapanlar/yapmak isteyenler Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’ndan Bağlama Kütüğü Ruhsatı aldıktan sonra, Tarım İl Müdürlüğü’nün izniyle balıkçılık yapabilecekler.
55 BALIKÇI RUHSAT ALDI
Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar, 55’i balıkçı olmak üzere toplam 65 Bağlama Kütüğü Ruhsatı verildi. Ruhsat almak için gerekli evraklarla birlikte Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na müracaatta bulunanlardan, balıkçılık yapmaya uygun olan 55 tekneye ruhsat verildiği kaydedildi. Güvenli olmayan ve gerekli şartlara haiz olmayanlara ise ruhsat verilmedi.
SIKI DENETİM YAPILACAK
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; Karakaya Baraj Gölü başta olmak üzere baraj ve göletler üzerinde, balıkçı tekneleri ile diğer her türlü tekneye sıkı denetim yapılacağı belirtildi. Gerekli ruhsat ve izin alınmadan baraj ve gölet üzerinde faaliyet gösteren teknelerin bağlanarak, 3 bin liraya kadar cezai müeyyide uygulanacağı kaydedildi.
Baraj üzerinde seyir eden tekne sahiplerinin mağdur olmamaları için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na müracaat ederek Bağlama Kütüğü Ruhsatı almaları istendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Malatya’da 65 Tekne Ruhsat Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatya’da 65 Tekne Ruhsat Aldı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı