MALATYA HABERLERİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaz Okulu Final Etkinlikleri

IHA
04.09.2015 - 18:21Son Güncelleme :
IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Semt Konakları Yaz Okulu Final Etkinlikleri” programı düzenlendi.
Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, daire başkanları, şube müdürleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi, şehrimize yaptığımız yatırımlar kadar önemsiyoruz. Bu hizmetlerin her iki boyutunu dengede götürmemiz şart. Dolayısıyla Malatya’da fiziki yatırımların, kalkınmanın, altyapının önemi ne kadar fazlasıyla, bunlar nasıl temel vazifemizse; çocuklarımıza, gençlerimize ve bütün hemşerilerimize ulaşmak, onlar için kültürel-sosyal-sportif anlamda mekanlar üretmek ve çocuklarımızı eğitebilmek de bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Yani insana dokunmak, gönüle dokunmak. Dolayısıyla 2009 yılında bize vermiş olduğunuz görevle birlikte bu alanda da çok önemli çalışmalar yapıldı. Ve bugün inşallah bunların semeresini birlikte izleyeceğiz” dedi.
“SOSYAL MEDYANIN ZARARLARINA DİKKAT ETMEMİZ LAZIM”
5 semt konağı ve 2 eğitim merkezi ile birlikte 15 adet Çok Amaçlı Sosyal Tesisi (ÇAST) de hizmete sunduklarını anımsatan Başkan Çakır, “ÇAST’ları STK’lara tahsis etmiş bulunuyoruz. Onlara da teşekkür ediyorum. Öncelikli amacımız nedir; daha çok insana ulaşmak. Gerçekten sosyal medya inanılmaz şekilde çocuklarımızın zihnini bulandırıyor. Çocukların derse odaklanmasını, aile ile iletişimini dahi adeta yok ediyor. Bu vesileyle çocuklarımızı mutlaka o sosyal etkiden, ağdan kurtarmamız lazım. İnternetin faydalı taraflarını alarak öbür, zararlı taraflarından çocuklarımızı kurtarmamız gerekiyor. Aynı zamanda bu çocuklarımız sadece okul eğitimi ile kalmamalı. Çocuklarımıza bir yandan kendi eğitimleri ile ilgili bilgileri öğretmenlerimiz sunarken bin yanda da bu çocuklarımızın hem özgüvenlerini arttırılması; aynı zamanda sosyalleşmelerini sağlamak ve topluma daha fazla katkı sunmasını, faydalı bireyler olarak yetişmesine katkı sunmak en büyük amacımız. Bu vesileyle bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Çocuklarımız sosyal mekanlarımızda özellikle sanat kursları, müzik enstrümanlarının öğretilmesi gibi hobi kurslarına katılıyorlar. Dolayısıyla çocuklarımız dersle sınırlı kalmayacak biraz daha sosyal yönden, özgüven anlamında faaliyetlerden yararlanabiliyorlar. Bu durum, aile ile ilişkilerine yansıyacak, çocuğun psikolojisine de yansıyacak. Bu evlatlarımız inşallah gelecekte hem ailelerine faydalı olduğu gibi hem de topluma birer faydalı birey olarak yetişecekler” diye konuştu.
“HEMŞERİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Başkan Çakır, Büyükşehir Belediyesi’nin tesislerinden yararlanan tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Bu vesileyle bütün çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum. Ailelerimize de teşekkür ediyorum. Çocuklarını buraya gönderiyorlar, biz de hassasiyetle çocuklarımızın hem değerler eğitimi alması noktasında hem toplumsal davranış anlamında elimizden gelen katkıyı sunuyoruz. Öğretmenlerimiz, görev alan tüm yönetici arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonra inşallah bu çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Geçen yıl 165 kurs düzenlemişiz; 8 bin civarında hemşerimiz katılmış, bu sene inşallah 10 bini aşan hemşerimize ulaşmak hedefimiz. Semt konaklarımız, çok amaçlı sosyal tesislerimizle birlikte düşündüğümüz zaman inşallah daha çok hemşerimize ulaşmış olacağız. Bir kez daha tesislerimizden yararlanan tüm hemşerilerimize, çocuklarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Daha sonra semt konaklarındaki yaz okulu faaliyetlerine katılan çocukların gösterileri sahnelendi. Müzik dinletisinin de sunulduğu programda, yaz okulu faaliyetlerinde başarı sağlayan her semt konağının birincilerine çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaz Okulu Final Etkinlikleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 18 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaz Okulu Final Etkinlikleri haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı