İZMİR HABERLERİ

Mal paylaşamı anlatıldı

DHA
16 Mayıs 2017 - 10:41Son Güncelleme : 16 Mayıs 2017 - 10:42

Mal paylaşamı anlatıldı

DHA

İZMİR Barosu tarafından “Yargıtay kararlarıyla birlikte evlilikte mal rejimi tasfiyesi ve bu kapsamda eşlerin şirket paylarının durumu" başlıklı bir konferans düzenlendi.

İzmir Barosu Av. Nevzat Erdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Av. Erinç Soyer’in moderatörlüğünü yaptığı konferansa Yargıtay 8. Hukuk Dairesi Emekli Üyesi İrfan Okur ve İzmir Barosu Üyesi Av. Sevda Erturan konuşmacı olarak katıldı. İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Mustafa Çetin, Türkiye’de yüze yakın hukuk fakültesi olduğunu ancak kontrolsüz bir şekilde artan bu hukuk fakültelerinde eğitim kalitesinin özlenen seviyede olmadığını ifade etti. Yargının üç sac ayağı olan avukat, hakim ve savcıların kalitesi ne kadar yükselirse yargının kalitesinin de o kadar yükseleceğini belirten Çetin, “Avukatlık Kanunu’nun barolara yüklemiş olduğu ‘avukatlık mesleğini geliştirme’ görevi gereği, İzmir Barosu olarak meslektaşlarımıza yönelik son iki buçuk yılda 140’ı aşkın eğitim çalışması düzenledik. Bu konudaki çalışmalarımız gerek yönetim kurulu olarak bizim tespit ettiğimiz konularda gerekse meslektaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda devam edecek" dedi.

İZMİR, DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Mal paylaşamı anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde saat 10 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mal paylaşamı anlatıldı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:08
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı