Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Makukula Kayserispor'dan ayrıldı

Kayserispor'un kendisine teklif ettiği rakamları kabul etmeyen ve kendisine takım arayan Ariza Makukula ile sarı kırmızılı ekibin yolları kesin olarak ayrıldı.

Oktay ENSARİ/KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME

 Kulübün asbaşkanı Şaban Miraboğlu, "Makukula ne yazık ki zorlayarak da olsa yaptığımız tüm önerileri kabul etmedi. O nedenle yeni bir yabancı golcü ile görüşüyoruz" dedi.

Kayserispor'a Benfica kulübünden opsiyonlu olarak sezon başladıktan 2 maç sonra gelip, 2009-2010 sezonunda 21 golle Türkiye liginde gol krallıgı koltuğuna oturan Ariza Makukula, sarı kırmızılı kulüpten 2 milyon Euro'ya yakın para isteyince, yeni sezonda da takımda kalma ihtimali sona erdi.

Kayserispor'un son olarak teklifini 1 milyon 750 bin Euro'ya kadar yükseltmesine karşın, bu rakamı da kabul etmeyen gol kralı, bonservisinin bulunduğu Benfica kulübüyle görüşerek Kayserispor'a imza atmayacağını söyledi. Kayserispor kulübüyle Benfica arasında 2.5 milyon Euro'luk opsiyonlu bonservis bedeli bulunan Makukula'nın bu tavrı üzerine sarı kırmızılılar yeni bir yabancı santrfor için kolları sıvadı.

Kulüp asbaşkanı Şaban Miraboğlu, astronomik fiyatlar ve takımdaki dengeler açısından Makukula ile yeni sezon için anlaşamadıklarını belirtti. Miraboğlu, "Gerek Makukula, gerekse Benfica kulübünün şartları, indirim yapmamaları, bizim bütçemizi fazlasıyla aşar. O nedenle Makukula'nın yerine yeni bir santrfor arayışı içindeyiz" dedi.

Kayserispor'un peşine düştüğü yeni santrforun Uruguaylı Santiaga Silva olduğu ifade edilirken, Arjantin'de Banfield takımında top koşturan oyuncunun sarı kırmızılı yöneticilerle görüştüğü bildirildi


Bunları da Beğenebilirsiniz