DENİZLİ HABERLERİ

MAKSİAD'dan Almanya çıkarması

DHA
25.04.2017 - 15:00Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'de, Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), 24-28 Nisan arasında düzenlenen Hannover Messe 2017 fuarına çıkarma yaptı. 30 üyesi ve 2 PAÜ Mühendislik Fakültesi öğrencisi ile birlikte fuarda yer alan dernek, sanayi ve endüstri alanında dünyadaki gelişmeleri takip edecek.

MAKSİAD, dünyanın en büyük sanayi ve endüstri fuarlarından Hannover Messe 2017'ye 30 üyesiyle katıldı. Fuara üyelerinin yanında 2 Pamukkale Üniversitesi öğrencisini de götüren dernek, sanayi ve endüstri alanlarında en yeni teknolojik gelişmeleri yerinde takip edecek.

MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, fuarda endüstri 4.0 uygulamalarının yoğun bir şekilde vitrine çıktığını belirterek, "Dünyadaki son teknolojik ve endüstriyel gelişmeleri takip etmek ve rekabet edilebilir üretim politikasını belirlemek için bu fuarlar çok büyük önem arz ediyor. Hannover Fuarı dünyadaki en büyük sanayi fuarı, MAKSİAD ailesi olarak, KOSGEB'in de desteğiyle 30 arkadaşımızla fuara katıldık. Ayrıca geleceğin önemli sanayicileri olabilecek Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden 2 genç arkadaşımızı da, dernek olarak Hannover'e getirmeyi uygun bulduk. Üyelerimiz bu fuarda çok sayıda ikili iş görüşmeleri yapacak, yerel sanayi kuruluşlarıyla fikir alışverişi sağlayarak ülkemize ve Denizli'mize inşallah önemli birikimlerle dönüş yapacaktır" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden MAKSİAD'dan Almanya çıkarması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MAKSİAD'dan Almanya çıkarması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı