ANKARA HABERLERİ

Makinelerle bahçe işleri daha kolay

Betül DEMİR
24.06.2010 - 21:01Son Güncelleme :

BAHÇENİZİ güzelleştirmek için küçük el aletleri ve makineler size büyük kolaylık sağlıyor. Bahçenin düzenlenmesi için tırmık, çapa ve kürek, olmazsa olmazlardan. Küçük el aletleri bahçe düzenlenmesinde büyük kolaylık sağlarken, uzmanlar bahçe işleriyle uğraşmayı seven bireyler için makinelerin işleri daha da kolaylaştırdığını belirtiyor.

Makinelerle bahçe işleri daha kolay
Betül DEMİR

Eskiden toprağın havalanması için yapılan belleme yönteminde kullanılan insan gücünün yerini günümüzde makineler aldı. Yabancı otlarla mücadelede motorlu çapa aletleri kolaylık sağlarken, insan gücüne duyulan gereksinim azalıyor. Uzmanlar tarafından insan gücünün yerini makinelerin aldığını vurgulanarak, “Diyelim ki bir meyve bahçeniz var. Şu anda bir işçinin günlük yevmiyesi 25 TL. Alanınız büyükse bir kaç kişi çalıştırmak zorunda kalıyorsunuz. Böylece üretim sizin için ekonomik olmuyor. Tarım için makineleşmeye gitmeniz gerekli. Yabani otları kesmek için benzinli makinelerden motorlu tırpandan faydalanabilirsiniz” diyor.Bahçenize özel özenBahçenin güzelliğini korumak için ise çim biçme makineleri devreye giriyor. Küçük çaplı bir çim biçme makinesi kullanıldığında ağaçların ya da güllerin diplerinde kalan çimlerin biçilmesi için mağazaların çok çeşitli ürün yelpazesinden, elektrikli çim kesme makineleri yani kenar kesme makineleri imdadınıza yetişiyor.Uzmanlar, artık bireylerin bahçelerini kendilerinin güzelleştirmek istediğini ifade ederek şunları söylüyor:“Makineler sayesinde hem iş gücünden hem de zamandan tasarruf sağlandı. Daha kısa sürede çok iş çıkarılıyor. Çimlerin biçildikten sonra bahçe yüzeyinde kalan çimlerin temizlenmesi için çim havalandırma makinesi önemli bir ürün olma özelliği taşıyor..”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Makinelerle bahçe işleri daha kolay haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı