İstanbul Haberleri

İSTANBUL HABERLERİ

  Makineciler Tayvan’la işbirliğine girdi

  DHA
  20 Mart 2017 - 15:27Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 15:28

  Makineciler Tayvan’la işbirliğine girdi

  İstanbul, 20 Mart (DHA) - Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) kendi sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından Taipei International Machine Tool Show (TIMTOS) ile işbirliği anlaşması imzalandı. TİAD’ın imzaladığı anlaşmayla MAKTEK Avrasya fuarı ile TIMTOS karşılıklı olarak birbirlerini destekleyecek. 

  TİAD açıklamasına göre, Türkiye-Tayvan arasındaki ticari partnerliği geliştirmek amacıyla gerçekleşen imza törenine TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğdu, TAMI Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı David Chuang, TAITRA Yönetim Kurulu Başkanı Walter Yeh katıldı. Gerçekleşen anlaşma ile takım tezgahları ve makina sektörünün her iki ülkedeki ana fuarları olan MAKTEK Avrasya ve TIMTOS, üç kurumun imzasıyla partner olarak konumlandırıldı. Bu anlaşmaya göre her iki ülke, bu fuarlara katılım, ziyaret ve tanıtım anlamında birbirine destek olacak.  Dernek temsilcilerinin gerçekleştirdiği konuşmalarda her ülkenin ticari ilişkilerini ve ortak stratejik sektörlerinin gelişimi adına anlamlı mesajlar verildi. 
  Daha güçlü temsil edileceğiz
  TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu işbirliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, daha önce fuarlarda Türk makina sektörü olarak yer alamadıklarını, işbirliğinin bunu sağlayacağını belirtti. Aydoğdu, işbirliği  ve Türk Büyükelçiliği’nin de desteği ile sonraki TIMTOS fuarında Türkiye’nin katılımda bulunacağını vurguladı. Aydoğdu, “Yerli makina üreticilerimiz çok daha iyi konumda fuarda yer alacak. Kelimenin tam anlamıyla çıkartma yapacağız. Anlaşmanın getirdiği en büyük avantaj bence bu” diye konuştu. 
   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  İstanbulBugün16 ºCParçalı Bulutlu
  • Cuma19 ºC
  • Cmts20 ºC
  • Pazr14 ºC
  • Pzts15 ºC
  • Salı17 ºC
  • Çarş18 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı