KAYSERİ HABERLERİ

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Fener’den Bayram Mesajı

IHA
15.07.2015 - 18:08Son Güncelleme : 15.07.2015 - 18:09

ERSİN FENER

IHA

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Ersin Fener, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Ersin Fener mesajında, "Asırlardır İslam Aleminin büyük bir coşku ve heyecanla kutladığı, maneviyatın, duanın, paylaşmanın, dayanışmanın ve iş birliğinin en belirgin şekilde görüldüğü Ramazan Bayramlarının bir yenisine daha erişmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. Bilindiği gibi, insani değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından büyük bir önem ve değere sahiptir. Çünkü bu güzel günleri, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hakim olduğu bir mana iklimini yaşamak ve kalıcı kılmak için bir vesile olarak görmek gerekmektedir" diye konuştu.
Fener ayrıca, "Bu mübarek günlerde en büyük duamız; asırlardır birlikte saf tutarak, birlikte zaferler kazanıp, birlikte heyecan duyarak, birlikte ağlayıp, birlikte gülerek pekiştirdiğimiz Türk Milletinin kardeşliğinin sadece bu günlerde hatırlanmayıp her zaman ve her daim birlik ve beraberlik içinde olmasıdır. Aziz Milletimiz sırtına saplanmak istenen hançerlere en güzel cevabı bu müstesna günlerde vereceklerdir. Türk Milleti bugün içine düştüğü yokluk, yoksulluk, gerilim ve çatışma ortamının üstesinden gelerek, dostluk ve barış içinde, gelecek yüzyıllara birlikte ulaşacaktır. Manevi huzurla dolduğumuz bu günlerde tek endişemiz; din kardeşlerimiz üzerinde dolaşan kara bulutlardır. Küresel güçlerin ektiği nifak tohumları sonucunda Müslüman Müslüman‘ı katleder olmuş bahar yaşatma vaatlerine kanarak, kara kış yaşar olmuşlardır. İslam Âlemindeki sorunların son bulması, Müslümanların kardeşliğini arttırması, insanlığa ve mukaddesata olan sorumluluklarını hatırlaması gereken mana yüklü bu günlerin, yaşadığımız acıların son bulması için bir uyanış ve başlangıca vesile olması vazgeçilmez bir dileğimizdir. Mukaddes bayram vesilesiyle mensubiyetinden gurur duyduğumuz büyük Türk Milletinin ve İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlar, Cenab-ı Allah‘tan(C.C) huzur, sağlık ve mutluluk diliyor, güzel bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Fener’den Bayram Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Fener’den Bayram Mesajı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:46
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı