« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Makine Derbisi

İlhan Söyler
SON GÜNCELLEME
Futbolunkitabını okuduğunuz zaman bakın neler diyor? Orta alan kilit noktasıdır. Orada af yoktur. Hem savaşacaksın, hem üreteceksin. Haa, o gün futbol oynama isteğin olmayabilir. Ama sürekli pas hatası yapma lüksüne hiçbir orta saha oyuncusu sahip değildir. Her yaptığın yanlış, sana gol olarak döner. Faruk ve Bülent Akın yanlış bir pas atıyor, defansın dengesi bir anda yok olup gidiyor. Ondan sonra da ayıkla pirincin taşını...

Kitap, bir de kenar futbolcuların önemini anlatıyor. Burası her takım için bir koridor. Oradaki futbolcuların uyumlarını söylüyor. Ümit Davala ve Perez ikilisi üç pasta hedefe gidiyor. Bunlar çok güzel.

ANLAŞMAZLIĞA DÜŞTÜLER

İlk bölümde yüksek toplarda daha etkili olan Lyon, Serkan ve Arif'e bir kez olsun fırsat tanımadı. Defansın göbeğinde oynayan Popescu ve Bülent Korkmaz'ın far ayarları biraz bozuktu. Yüksek toplarda sık sık anlaşmazlığa düştüler.

İkinci bölümde roller değişikti. Ümit Karan ve Berkant sahne aldılar. Yükseklere daha fazla hakim olan bu ikili, Galatasaray'ın presini artırdı. Kilit noktası olan orta sahada Suat ve Ergün'ün oyuna alınmaları maça biraz olsun denge getirdi.

Galatasaray'da hücum ve defansta bir çok alternatif var. Ancak bir takımın makine dairesi olan orta sahada zaman ayarları iyi değil. Lucescu'nun bir an önce, bozuk işleyen bu makine dairesinde değişikliğe gitmesinin şart olduğuna inanıyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler