Makedonya'da sarılık salgını

ÜSKÜP (AA)
25 Ağustos 2014 - 15:03Son Güncelleme : 25 Ağustos 2014 - 15:08

Üsküp ve İştip şehirlerinde 100'den fazla vatandaşta sarılık tespit edildi. Sarılığa yakalananların 27'sinin yaşlarının 3-14 arasında olduğu bildirildi. Yetkililer, hastaların ifadeleri doğrultusunda şehirlerdeki su şebekelerinden, çeşme ve kaynaklardan örnekler aldı.

Makedonya'nın başkenti Üsküp ve ülkenin doğusundaki İştip'te sarılık alarmı verildi.

Üsküp'te sarılığa yakalanan vatandaşların sayısı 72'ye yükselirken, bunların 16'sının tedavisine Bulaşıcı Hastalıklar Kliniği'nde devam edildiği, diğerlerine ise evde tedavi uygulandığı belirtildi.

Sarılık salgınından en fazla etkilenen ise çocuklar oldu. Sarılığa yakalananların 27'sinin yaşlarının 3-14 arasında olduğu öğrenildi.

Ülkenin doğusundaki İştip'te de 30 kişide sarılık salgının tespit edildiği bildirildi. Yetkililer, sarılığa yakalananlardan durumu ağır olan yedi vatandaşın tedavisinin kentteki hastanelerde sürdüğünü, diğerlerine ise evde tedavi uygulandığını bildirdi.

Öte yandan, salgının kaynağına ulaşmak açısından, yetkililerin hastaların ifadeleri doğrultusunda şehirlerdeki su şebekelerinden, çeşme ve kaynaklardan örnekler aldıklarını öğrenildi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı