Dünya Haberleri

  Makedonya sonunda kapılarını açtı

  AA
  23.08.2015 - 10:34 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'dan Makedonya'ya girmek isteyen göçmenler ile Makedonya polisi arasında sabah saatlerinde yaşanan arbede, göçmenlerin ülkeye girişine izin verilmesiyle sona erdi.

  Yetkililer, bin 500'e yakın göçmenin Makedonya'ya girdiğini belirtti.

  Makedonya sonunda kapılarını açtı

  Sabah saatlerinde sınırda yaşanan yoğunluk nedeniyle polis ile göçmenler arasında arbede yaşanmış, polis, göçmenleri kontrol altına almak amacıyla ses bombası kullanmıştı.

  Makedonya sonunda kapılarını açtı GÖÇMENLER BARİKATI AŞTI

  Suriyeli Muja Hajjuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkesindeki savaşın devam ettiğini anımsatarak, daha iyi bir yaşam sürebilmek umuduyla yola çıktığını söyledi.

  Makedonya sonunda kapılarını açtı

  Bir ay kadar önce Türkiye'ye girdiğini ve ardından içinde 62 göçmenin bulunduğu bir tekne ile Yunanistan'a geçtiklerini anlatan Hajjuz, yol boyunca birçok zorlukla karşılaştıklarını, nihai hedefinin ise Almanya'ya ulaşmak olduğunu ifade etti.

  Makedonya sonunda kapılarını açtı

  Kızılhaç ile birlikte bölgedeki göçmenlere yardım eden UNHCR'in Üsküp temsilcisi Aleksandra Kraus, bölgedeki göçmenlere yiyecek ve su dağıttıklarını, ayrıca ihtiyacını olanlara battaniye verdiklerini söyledi.

  Sınırdan geçişlere izin verildiği takdirde her şeyin eskisi gibi normale döneceğini kaydeden Kraus, "Bu şekilde durum daha idare edilebilir olacak ve insanların sağlıklı bir şekilde tren istasyonuna ulaşabilmeleri sağlanacak" diye konuştu.
  Makedonya sonunda kapılarını açtı

  Etiketler: sınır , göçmen krizi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı