MANİSA HABERLERİ

Makarnadan köprüler yarıştı

DHA
26.12.2016 - 14:21Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde makarnadan köprü yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren gruptaki öğrenciler, çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve İnşaat Kulübü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'Bridgetti 16 Spagetti Makarna Köprü Yarışması'nın birincisi, öğrencilerin ve bölüm akademik personelinin geniş katılımı ile yapıldı. Yarışma, öğrencilere derslerde öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya dönüştürmeleri için önemli bir fırsat sundu. Öğrenciler yarışma sayesinde birçok bilgi ve deneyim edinmelerinin yanında, eğlenceli bir süreç geçirdi, ekip çalışmasının zor ve güzel yanlarını yaşama fırsatı buldular.

MCBÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Ali Yurdusev, bu tür aktivitelerin eğitimin bir parçası olduğunu, mesleği icra ederken en az bir doktor kadar kutsal bir iş yaptıklarının bilincine sahip olmalarına katkıda bulunacağını ve bu tür aktiviteleri her zaman desteklediklerini belirtti.

Yarışmacılar, Doç. Dr. Ali Demir, Doç. Dr. B. Gültekin Sınır, Yrd. Doç. Dr. Erkan Kantar, Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Ergüt ile İnşaat Kulübü öğrencilerinin bulunduğu düzenleme komitesi tarafından temin edilen makarnaları kullanarak, tasarladıkları köprüleri belli kurallar çerçevesinde inşa etti. Köprüler, öğretim üyeleri Prof. Dr. Celal Kozanoğlu, Doç. Dr. Gültekin Sınır, Doç. Dr. Uğur Öztürk, Doç. Dr. Erkan Doğan ve Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Erdem tarafından estetik ve özgünlük açısından değerlendirildi ve uygulanan yükleme ile taşıma kapasiteleri belirlendi. Değerlendirmeler sonucunda, birinci grup Porozite, ikinci grup Mesnet 2, üçüncü grup Hisar Bridge oldu. Yarışmada dereceye giren ilk üç ekibe sponsorların desteği ile çeşitli ödüller verildi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Makarnadan köprüler yarıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Aralık 2016 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Makarnadan köprüler yarıştı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Kasım 2017, Çarşamba
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı