ANKARA HABERLERİ

Makarnacılar Gaziantep’te karar aldılar

Hürriyet Haber
25.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Yönetim Kurulu toplantıları için genellikle Ankara’yı tercih eden Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği, son toplantısını Gaziantep’te yaptı.

Hürriyet Haber

Gaziantep’i tanıtmayı amaçlayan dernek, makarna ihracatını arttırmanın yollarını arıyor. Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği’nin Yönetim  Kurulu toplantısına  Yönetim Kurulu Başkanı Murat  Bozkurt, Beşler Makarna Genel Müdürü ve Türkiye Makarna Sanayicileri Yönetim  Kurulu Üyesi Kemal Çakmak ile makarna üreticileri katıldı.
Üreticilerin sorunları
Her ay yapılan toplantıda, genel olarak makarna üreticilerinin sorunları,  buğday politikası ve yapılan ihracat durumlarının görüşüldüğü ifade edildi. Kemal Çakmak,  Gaziantep’in makarna üretimindeki yerinin çok önemli olduğunu belirterek,  “Toplantılarımız genellikle Ankara ve İstanbul’da yapılırdı. Ancak Gaziantep’i  tanıtmak için toplantıyı burada yapmak istedik. Genel olarak ihracatımızı nasıl  arttırabiliriz konusunu ve yaşadığımız diğer sorunları görüştük” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Makarnacılar Gaziantep’te karar aldılar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı