« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Makarnacı çıldırdı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bölücübaşının avukatı İtalyanlar, Peruggia'da hainlerle elele verdi. Sahaya yağan yabancı maddeler yardımcı hakemin başına isabet ederken, maç iki kez durduruldu.

Terörist Abdullah Öcalan'ı saklayan, yandaşlarına kucak açan İtalya, çirkin yüzünü Trabzonspor'un Peruggia ile oynadığı maçta da gösterdi. Maçın başında bölücüler, tribünlerde pankart ve bayrak açtı. İtalyan polisi pankartları topladı ancak taşkın hareketler yapan bölücüleri stat dışına çıkarmadı.

Trabzonspor'un normal sürenin bitime 3 dakika kala bulduğu ikinci golden sonra uzatmaya gidileceği anlaşılınca, İtalyanlar ve bölücüler el ele verip yine taşkınlık yapmaya başladılar. Uzatma dakikalarında sahaya yabancı maddeler yağdı. Trabzonspor'un üçüncü golünden sonra olaylar iyice büyüdü. İtalyan taraftarların bulunduğu tribünlerden gelen yabancı maddelerden biri yardımcı hakemin başına isabet eti ve maç üç dakika kadar durduruldu.

Bu dakikadan sonra İtalya'nın ofsayttan gelen golü iptal edilince yine sahaya pet ve cam şişeler, bozuk paralar, çeşitli cisimler yağdı. Bunun üzerine bitime üç dakika kala dört hakem, saha içinde görüşme yaptı. Daha sonra UEFA yetkilileriyle görüşen hakem maçın uzatma dakikalarını eklemedi ve karşılaşmayı bitirdi.
Bunları da Beğenebilirsiniz