Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Maison Française 200. sayısını kutluyor!

  Hürriyet Haber
  10 Ocak 2012 - 12:02Son Güncelleme : 10 Ocak 2012 - 12:02

  17 yıldır Türkiye'de tasarım ve dekorasyon dünyasının zirvesindeki yerini koruyan Maison Française dergisi, Ocak ayında takipçilerini çok sevindirecek 500 sayfalık 200. özel koleksiyon sayısıyla piyasada...

  Yaptığı zaman ve stil yolculuğuyla hem 200 sayının bir özetini veriyor; hem de geleceğin ev trendleriyle ilgili farklı varsayımları bir araya getiriyor.  

  Maison Française dergisinin 1946 yılında Paris sokaklarından dünyaya uzanan bu zengin içerikli yolculuğunun Türkiye çocuğu, bu ay 200. sayısını kutluyor.

  Editoryal misyonlarından biri geleceği geçmişin üzerine ekleyerek çoğaltmak olan derginin bu özel koleksiyon sayısı için de benzer bir tema kurgulanmış. Okurları için en yeniyi, en yaratıcı olanı ve en keyifliyi ayıklayıp araştırmayı hedefleyen Maison Française ekibi, 200 sayı boyunca dergide yer verilen en çarpıcı ev, mekan ve stilleri bir araya toplamakla kalmamış; 2012 ilkbahar-yazı için trend avına çıkmışlar. Bununla da yetinmeyip evlerin yakın gelecekte ne gibi eğilimlerden ve fikirlerden etkileneceğini farklı disiplinlerin uzmanlarına sormuşlar. 1940'lardan 2000'lere kadar uzanan bir zaman dilinde etkili olan bütün stil akımlarını ve stil ikonlarını da bulabileceğiniz ocak sayısının ilan ettiği favori renk paleti ise tüm zamanların vazgeçilmezi siyah, beyaz ve toprak renkleri. 2012 yılının başında olduğumuz düşünülerek yaşam alanlarının enerjisini artırmaya yönelik wabi sabi, feng shui, vastu veda gibi uzakdoğu yaşam felsefelerinin ipuçlarına da bu özel sayıda yer verilmiş.

    

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı