« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mahmuti'den taraftarlara çağrı

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı Antrenörü Oktay Mahmuti, sarı-kırmızılı taraftarları 9 Ocak Pazar günü Beko Basketbol Ligi'nde Olin Edirne ile oynayacakları zorlu karşılaşmaya davet ederek, “Taraftarlardan beklentimiz, maçlarımıza daha fazla gelmeleri. Açıkça görülüyor ki onların sayesinde daha iyi performans sergiliyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Kulübü resmi internet sitesinde maçla ilgili açıklamalarda bulunan Mahmuti, Olin Edirne'nin sistemli ve düzenli basketbol oynadığını belirterek, “Zor bir maç. İyi savunma yapan, oyun ritmini kontrol etmeye çalışan bir takıma karşı oynayacağız. Ama biz yoğun bir haftanın ardından konsantrasyonumuzu bu maça yönlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Oktay Mahmuti, Galatasaray taraftarlarının takıma sağladıkları desteğin ne denli önemli olduğunu ise şöyle anlattı:
“Fenerbahçe maçında seyircilere söylememiz gereken bir şey yoktu. Onların geleceğini zaten tahmin ediyorduk. Ama bundan sonrasına yanımızda ne kadar olacaklar, bakalım. Bizim dileğimiz daha büyük sayılarda gelmeleri. Hakikaten çok açık görülüyor ki, biz onların sayesinde daha iyi performans sergiliyoruz.”

OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİ

Galatasaray Cafe Crown'un lig maçlarındaki en skorer oyuncusu olan Ermal Kurtoğlu ise yapmaları gerekeni yaptıklarında iyi sonuçların da geldiğini kaydederek, “Ligin en sistemli takımlarından biriyle oynayacağız. Önemli yabancılara sahipler. Ama biz kendi işimizi doğru yaparsak, o agresifliği sahaya yansıtırsak, gelecek taraftarların da desteğini arkamıza alarak iyi bir galibiyet kazanırız. Bu maç bizim için çok önemli. Özellikle kendi evimizde oynadığımız maçlarda kesinlikle fire vermememiz gerekiyor” dedi.

Tüm maçların zor olduğunu belirten Tutku Açık da iki büyük derbi kazandıklarını hatırlatarak, “Şu an bir hafta ara oldu ve ilk defa böyle bir haftamız var hazırlanmak için. Olin Edirne, gerçekten oynadığı oyunu sahaya çok iyi yansıtabilen bir takım, kendi güçleri yettiğince çok sert savunma yapıyorlar. Bence kendi sahalarında daha iyi oynuyorlar. Tabii ki deplasmandaki performansları kendi sahalarındaki gibi değil. Bizim de kendi sahamızda ortaya koyduğumuz performans ortada, seyircimizle birlikte inşallah bir galibiyete daha imza atacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın tecrübeli oyuncularından Haluk Yıldırım, Olin Edirne'nin iyi bir ekip olduğunu vurgulayarak, “Olin Edirne, ikinci ligden gelmesine rağmen, şu ana dek hiç fena bir iş çıkarmadılar. Sert savunma yapıyorlar. Bu yönüyle bize benzeyen bir takım. Ama biz kendi evimizde oynayacağız. Bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Umarım Galatasaraylı basketbolseverler de bizimle birlikte olurlar” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz