« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mahmuti: Kimliğimiz yansıtan oyun olmadı

Beko Basketbol Ligi'nde Olin Edirne'ye 70-63 yenilerek liderliği Fenerbahçe Ülker'e kaptıran Galatasaray Cafe Crown'da, başantrenör Oktay Mahmuti, karşılaşmada kimliklerini yansıtamadıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Oktay Mahmuti, karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında, maça kötü başladıklarını, özellikle üçüncü periyotta kontrolü konuk ekibe kaptırdıklarını belirtti. Gayret etmelerine rağmen maçı çeviremediklerini dile getiren Mahmuti, şöyle konuştu:
“19 top kaybımız var. Bu asla olmaması gereken bir durum. Kimliğimizi yansıtan bir oyun olmadı. Performanstan ziyade, zihinsel olarak kimliğimizi yansıtamadık. Sakatlıklar, fiziksel sıkıntılar olsa da daha iyi oynamalıydık. Maalesef bu bizim basketbol olgunluğumuzun bir göstergesi. Ne bir galibiyet ne de bir mağlubiyet dünyanın sonu. Bu mağlubiyetten sıyrılıp aynı şekilde çalışmalarımıza devam edip yeniden en iyi yere gelmeye çalışacağız.
Efes Pilsen konusundaki gelişmeleri de değerlendiren Mahmuti, lacivert-beyazlı ekibin bir basketbol markası olduğunu kaydederek, “Kapanması söz konusu olursa Türk basketbolu için büyük kayıp olur. Buna inanmak istemiyorum. Daha farklı çözümler ağırlık kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz