« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mahmuti: Çok zor bir gruba düştük

Basketbolda ULEB Erkekler Avrupa Ligi'nde 2. tur kura çekimini değerlendiren Efes Pilsen Antrenörü Oktay Mahmuti, zor bir gruba düştüklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mahmuti, bu seviyede tüm takımların güçlü olduğunu vurgulayarak, “Kolay grup diye bir şey yok, ama bu tabloda bizim grup biraz daha zor gözüküyor” dedi.

Grupta ilk torbadan gelen Panathinaikos'un ligin favorilerinden olduğunu kaydeden Oktay Mahmuti, şunları söyledi: “Panathinaikos güçlü bir takım, ligin favorilerinden. Atina'da oynayacağımız maçta salonda baskı olacaktır. Baskı her deplasmanda oluyor, ama bu normal seviyede olmalı. Bizler de Yunanlılar da bunun sadece bir basketbol maçı olduğunu bilerek davranmalıyız. Cibona Zagreb ile ilk turda iki maçta da yenilmiştik. Benetton Treviso ise kaç yıldır Avrupa Ligi'nde oynuyor, geleneği olan bir takım. Her maç bir final havasında geçecek.”

Mahmuti, ilk iki maçın kendi sahalarında olmasının önemli olmadığını ifade ederek, “Kendi sahamızda veya dışarıda fark etmez. Şimdi her şeyi bir yana bırakıp, kendi içimizdeki sakatlıkları halledip, hazırlanmaya çalışıyoruz. En iyi performansı göstererek, gruptan çıkmak istiyoruz” diye konuştu.
  
'POPOVİC'İN YERİNE OYUNCU ALACAĞIZ'
  
Oktay Mahmuti, Bandırma Banvitspor maçında sakatlanan ve iç yan bağlarında kısmi yırtık tespit edilen Popovic'in en az 3 hafta oynayamayacağını söyledi.

Mahmuti, Hırvat oyuncunun sakatlığının daha uzun sürebileceğini belirterek, “En az 3 hafta yok ve bu süre uzayabilir. Onun yerine yeni bir oyuncu alacağız. Ben bu dönemde transfere taraftar değilim, ancak şartlar öyle gerektiriyor” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz