« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mahmut Uslu, PFDK'ya sevk edildi

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası sert açıklamalar yapan Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun PFDK'ya sevk edildiği açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mahmut Uslu'nun yanı sıra Beşiktaş, Bursaspor, Eskişehirspor, Antalyaspor kulüpleri ile Osmanlısporlu Musa Çağıran, çeşitli nedenlerle disiplin kuruşna sevk edildi.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"1- OSMANLISPOR FUTBOL Kulübü futbolcusu MUSA ÇAĞIRAN'ın 26.09.2015 tarihinde oynanan OSMANLISPOR FUTBOL KULÜBÜ-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 27.09.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine,

OSMANLISPOR FUTBOL Kulübü antrenörü HÜSEYİN ÇİMŞİR'in aynı müsabakadaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 27.09.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- ANTALYASPOR A.Ş. Kulübü'nün 27.09.2015 tarihinde oynanan ANTALYASPOR A.Ş.-MEDİCANA SİVASSPOR Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle 2015-2016 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsünün 5/12. maddesi ve Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

3- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 27.09.2015 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

4- FENERBAHÇE A.Ş. Kulüp idarecisi MAHMUT USLU'nun BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. sonrası yazılı ve görsel medyada yer alan "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 38. maddesi uyarınca 29.09.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

5- BURSASPOR Kulübü'nün 28.09.2015 tarihinde oynanan BURSASPOR-ESKİŞEHİRSPOR Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

6- ESKİŞEHİRSPOR Kulübü'nün 28.09.2015 tarihinde oynanan BURSASPOR-ESKİŞEHİRSPOR Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

MAHMUT USLU NE DEMİŞTİ:
"Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. En son maçta yeni yeni adetler çıkmış. Hakemlerin şöyle böyle hareketleri var. Bunlar herhalde çok para almaya başladı. Profesyonelleştiler ve bu şekle geldiler.
Biz hiç konuşmadık ama Beşiktaş Başkanı, Galatasaray antrenörü konuşuyor. Biz daha kurumsal hale gelmeye çalışıyorduk. Ama görüyoruz ki herhalde meydan boş kaldı.

Bu akşam bir facia yaşandı. Bence futbol faciası. Herhalde hakemin kafası o çizgide kaldı. Bir de herhalde zannediyor ki Yıldırım Demirören, halen Beşiktaş'ın başkanı. Yıldırım Demirören Federasyon başkanı. Bir stoper, en az 2 tane sarı kart, bir tane direkt kırmızı kart alması gerekirken, hele ki son Volkan'a yaptığı hareket yüzde yüz sarı kart iken, adam vermez mi ikinci sarı karttan kırmızı kart. Nasıl oluyor bunlar. İnanılmaz hatalar yaptı.

Ama bunlar hata değil, resmen bizi doğradılar. Ayıp ettiler. Markoviç'i biçiyorlar hakemin önünde, ama bırak sarı kartı adam faul bile vermiyor. Bizim Nani'yi atmak için elinden geleni yaptı. Hakem sürekli Nani ile uğraştı.
Beşiktaş 5-2 de alabilirdi. Konuşmamın başında Beşiktaş'ı tebrik ettim. Konu bu değil, bu başka bir şey. Bir takımın hakkı bu kadar yenilebilir mi? Biz milyonlarca euro harcıyoruz.

Herkes harcıyor ama, insanların emekleri var. Günah değil mi?
O Biliç efendi de son maçlarına dikkat etsin. Açıklama yapmış. Çok ayıp çok. Hakemler Fenerbahçe'yi tutuyormuş. Biz neler çektiğimizi biliyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz