Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mahmut Tanal'dan savcıya şikayet

  Ümit TÜRK İSTANBUL / DHA
  26 Ocak 2015 - 13:27Son Güncelleme : 26 Ocak 2015 - 13:25

  Bir davayı izlemek için adliyeye gelen CHP Milletvekili Mahmut Tanal, adliye girişinde aracını aramak istediğini öne sürdüğü özel güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu.

  "ARAÇ ARANMADAN GEÇİŞE İZİN VEREMEYİZ"

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına konuyla ilgili açıklama yapan Mahmut Tanal, "Bugün adliyede devam eden bir davayı izlemek için geldiğimde, ana giriş kapısından kendi kullandığım aracımla giriş yapmak istedim. Giriş yapılan iki bölüm vardır. Boş olan bölüme geçtiğimde önümde bir bariyer vardı. Oradaki özel güvenlik görevlisine 'milletvekili olduğumu ve geçiş yapmak istediğimi' söyledim. Bana 'Burada araç aranmadan geçişe izin veremeyiz' dediler. Milletvekili olduğumu söylememe rağmen 'Buradan geçiş yapmanıza izin vermeyiz' dediler. Ben de aracımdan indim, o bariyeri kenara çektim ve aracımla o şekilde geçiş yaptım. Burada Anayasa'daki 'Milletvekilinin dokunulmazlık ve arama yapılamayacağının ihlali suçu' işlenmiştir. Oradaki güvenlik kameralarında bu kişi sabit ve nettir. Onunla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum" dedi.

  "İKTİDAR MİLLETVEKİLİ OLMUŞ OLSAYDIM ÖZEL GÜVENLİK BU MUAMELEYİ YAPMIYOR OLACAKTI"

  Adliyedeki özel güvenlik personeli tarafından iktidar partisi milletvekilerine hertürlü kolaylık sağlandığını iddia eden Tanal, muhalefet milletvekillerinin takip edildiğini, izlendiğini ileri sürdü. Tanal, " Arama, taramadan geçmeden adliyeye girmemize bile izin vermiyorlar. Ülkenin geldiği bu durum dikta rejimidir. Eğer ben burada muhalefet partisi değil, iktidar milletvekili olmuş olsaydım özel güvenlik bu muameleyi yapmıyor olacaktı" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı