GeriKadın Sağlığı Zumba İle Zayıflamak Mümkün Mü?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zumba İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Zumba İle Zayıflamak Mümkün Mü?

"Zumba, kısaca fitness hareketlerinin dans ile harmanlanmasıyla ortaya çıkan bir egzersiz türüdür. Özellikle spor yaparken eğlenmek isteyenlerin tercih ettiği zumba, son zamanlarda çok popüler. Zumba ile zayıflamak mümkün mü?"

Zumba nedir?

Zumba, 90'lı yıllarda Kolombiyalı dansçı Alberto Beto Perez tarafından ortaya çıkarılan, içinde Latin esintilerinin yer aldığı bir dans-fitness programıdır. Fitness hareketlerini dans kareografisi ile yapmak olarak da tanımlanan zumbada, samba, salsa, mambo gibi danslar ile squat ve lunge gibi egzersizler harmanlanır. 

Zumba İle Zayıflamak Mümkün Mü

Zumba ile zayıflanır mı?

Zumba ile zayıflamak mümkün. Bol hareketli bir zumba dersi ortalama 600 ile 1000 arasında kalori yakmanızı sağlıyor. Zumba yaparken farkında olmadan bütün vücudunuz çalışıyor ve böylece sıkılaşıyor. Zumbanın zayıflatmanın yanı sıra başka faydaları da bulunuyor.

Zumba İle Zayıflamak Mümkün Mü

Canlı hareketleri ile morali yükselten endorfinleri salgılayamaya yardımcı olan zumba, psikolojik olarak da iyi hissettiriyor. Zumba dersi boyunca yaptığınız hareketler koordinasyonunuzu geliştiriyor, duruşunuzu düzeltiyor ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Öte yandan zumbayı her yaştan insan rahatlıkla yapabiliyor.