GeriKişisel Bakım Zeytinyağı ile sağlıklı yaşayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zeytinyağı ile sağlıklı yaşayın

Zeytinyağı ile sağlıklı yaşayın

"Yemeklerinize kattığı lezzeti, güzelliğinize de yansıtın!"

Gittikçe gelişen teknoloji dünyası içinde, doğal olan her şeyin önemi gün geçtikçe artıyor. Ege insanının vazgeçilmezleri arasında yer alan zeytinyağı, günümüzde birçok tedavi için de kullanılıyor. Özellikle cilt problemlerine karşı kullanılan en doğal yöntemlerden biri olduğunu biliyoruz. Siz de doğanın mucizesine tanık olun diye, birkaç önerimiz var.

Biliyoruz ki, zeytinyağı tüketiminin çocuklarda beyin ve kemik gelişimi için büyük faydası var. Ayrıca göğüs ve bağırsak kanserini önleyici bir etkiye sahip olduğunu da unutmayın. Yaşlandırmayı geciktirici yönüyle de gençliğiniz ve güzelliğinizin daha uzun süre devam etmesini sağlayacaktır.

Zeytinyağı, sahip olduğu E vitamini içeriği ile cildi besleyici ve dokuları koruyucu bir özelliğe sahiptir. Bu sayede cansız saçlar, kuru ve pürüzlü ciltler ile vedalaşabilirsiniz. Yorgunluğun ve çok çalışmanın sebep olduğu, ayaktaki çaltlakları da zeytinyağı sürerek yumuşatabilirsiniz. 

Kepek şikayetiniz varsa, yine saçınıza uygun bir biçimde süreceğiniz zeytinyağının bu problemi nasıl çözdüğünü göreceksiniz. 

Zayıf ve kırık tırnaklarınızı da zeytinyağı ile daha bakımlı ve güçlü hale getirebilirsiniz.

Hamile iseniz veya yeni doğum yaptıysanız, vücudunuzda meydana gelen çatlaklara bir miktar düzenli aralıklarla zeytinyağı sürmeniz, büyük fayda sağlayacaktır. Emzirmeden dolayı oluşan yıpranmayı da meme uçlarınıza zeytinyağı sürerek bitirebilirsiniz.