GeriKişisel Bakım Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

"Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan sarkık göz kapakları, gülünce belirginleşen kaz ayakları ağrısız, acısız ve kısa sürede tedavi edilebiliyor. Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal göz estetiğindeki trendleri ve ameliyatsız yöntemleri anlattı."

BADEM GÖZ ESTETİĞİ İLE ETKİLİ BAKIŞLAR

Düşük göz yapısı yorgun ve olduğundan yaşlı gösterebilir. Kişiler düşük göz yapısının görüntüsünü makyajla geçici olarak kapatabilir ancak bu durum kişiyi memnun etmeyecektir. Badem göz estetiği ile kalıcı etkili bakışlara kavuşmak mümkündür.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ NASIL YAPILIYOR?

Göz bölgesinde dış kenarlar lokal anestezi ile uyuşturularak işleme başlanır. Gözün hafif yukarı doğru çekilerek gözün daha iri gözükmesi, bakışların daha derin bir ifadeye kavuşması sağlanır. Badem göz estetiği basit bir operasyon olmakla birlikte sonuçları kalıcıdır. Yaz-kış rahatlıkla yapılabilir. İlerde aynı tarafa yatma gibi, tek kaşını daha çok kaldırma gibi sebeplerden kaynaklı asimetrileri de düzeltmeye yarar.

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

GÖZ ESTETİĞİNİ NEDEN GÖZ DOKTORLARI YAPMALIDIR?

Herkes göz estetiği ameliyatı yapabilir ama güzel sonuçlar elde edemez. Alanında uzman kişiler tarafından yapılması, görme sağlığı açısından oldukça önemlidir. Özellikle uzmanlık gerektiren alt göz kapağına yapılan müdahalelerde yeterli tecrübenin olmaması, olası yan etki riskini artırır.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİNİ YAPTIRMANIN YAŞI VAR MIDIR?

Göz kapağı estetiği görmeyi engelleyen her durumda yapılabilir. Ancak estetik amaçlı yapılıyorsa 16 yaş üstüne yapmayı öneriyoruz.

AMELİYATSIZ GÖZ ESTETİĞİ MÜMKÜN MÜDÜR?

Teknolojinin gelişmesi ve ameliyattan korkan hastaların talebiyle ortaya çıkan ameliyatsız yöntemlerle ağrısız, acısız neşter kullanmadan düşük göz kapaklarını tedavi etmek mümkün.

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

AMELİYATSIZ GÖZ ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Uygulama yapılacak alan sadece lokal anestezi içeren kremler ile uyuşturuluyor. İşlem sırasında doku buharlaştırılıyor. Kesi yapmadığımız için sonrasında kanama ve enfeksiyon riski oluşmuyor. Kazayağı çizgileri, göz kapaklarındaki beyaz ve sarı lekeler, dudak üzeri sigara çizgileri, çeşitli et benleri (yalnızca kesinlikle riski olmayan benler), yara izlerini silme, siğil ve çil tedavileri de yapılabilmektedir. Çalışan kişilerin öğle arasında bile rahatça uygulatabileceği bir sürede yapılıyor.

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARINA BOTOKS İLE SON

Göz çevresi kırışıklık botoks uygulaması, iki kaş arasındaki kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kırışıklıkların (kazayağı kırışıklıkları) yok edilmesinde etkilidir, diğer bölgelerle birlikte rahatlıkla uygulanabilir. Botoks uygulamasının hem estetik hem de sağlık açısından hiçbir yan etkisi, zararı yok.

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

GÖZ ALTI MORLUKLARI IŞIK DOLGUSU İLE TEDAVİ EDİLEBİLİYOR

Estetik kaygı oluşturan bu durum kişinin yorgun, yaşlı ve hasta görünmesine sebebiyet verir. Göz altına ışık dolgusu uygulanarak yapılan bu tedavi acısız ve kısa sürede yapılan bir uygulamadır. Muayene koltuğunda yapılacak kısa bir uygulamanın ardından kişinin normal yaşantısına devam edebilmesi açılarından avantajlıdır. Dolgularla üst kapaktaki çökmelerin düzeltilmesi, kaş dokusunun dolgunlaştırılarak kapak üzerindeki sarkmaların toparlanması da mümkündür.

AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMA

Kaş düşüklüğünü ameliyatsız iple kaş asma tekniğiyle çözümleyerek, daha taze ve genç bakışlara kavuşmak mümkün. Lokal anestezi altında uygulanır ve işlem 15 dakika gibi kısa sürede tamamlanır. Bu yöntemde bir kesi olmayacağı için herhangi bir iz de kalmaz.

False