GeriKişisel Bakım Yüzünüzün Güzel Yönünü Keşfedin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüzünüzün Güzel Yönünü Keşfedin

"Her kadın bir sinema yıldızı kadar çekici görünmeyi başarabilir. Makyaj uzmanları tarafından uygulanan bu üç modeli örnek alarak siz de bazı yenilikleri kendi yüzünüzde denemeye ne dersiniz?"

Kırmızı damarlara yeşil krem

Öncelikle açık ten kibar renklerle belirginleştirilir. Gözler, dudaklar ya da yanaklar hiç farketmez; Yüzün hiçbir tarafı aşırı makyajlı olmamalı ki hatların narinliği etkilenmesin. Ama bu Pamuk Prenses cildinin bile sorunları var: özellikle yanak kısımlarında kılcal damarlar cildin yüzeyine çok yakın. Uzmanlar bunu gözlerden gizlemek için örtücü renk olan yeşilin kullanılmasını tavsiye ediyorlar. Profesyonel makyajda kullanılan özel bir yeşil krem fondötenin altına sürüldüğünde kılcal damarlar gözden gizleniyor.

Dolgun dudaklar için sihirli kalem

Eğer saçlarınız ve gözleriniz koyu renk ise bundan dolayı renkli bir makyaj size uyar ve asla abartılı durmaz. Hatta tipinizi vurgulamak için bol renk kullanılmasının şart olduğunu bile söyleyebiliriz. Doğal haliyle ince olan dudaklarınız bir kontur kalemiyle daha dolgun gösterilebilir. Nasıl mı? Ruj sürmeden önce dudakları pudralamak makyajın önemli noktalarından biri çünkü böylece yağdan arındırılmış oluyor. Kontur kaleminin rujla aynı renk olması şart. Ardından düzgün bir şekilde ruj sürülüyor.

Gözleri büyük gösteren küçük hile

Gözün iç çevresine gümüş rengi kalem çekmek! Hem gözler olduğundan büyük görünüyor, hem de mavi renk daha yoğun ve parlak! Ayrıca unutulmaması gereken bir nokta da şu: Açık renk göz farı gözleri büyük, Koyu renk far gözleri küçük gösterir. Fondötenin de fazla koyu olmamasına dikkat edilmesi, aksi halde boyun ve saç dipleriyle renk farkı ortaya çıkar ki bu da makyajın tümünün başarısız olmasına yol açar. Kendi cilt renginizin bir ton koyusu fondöten en uygunudur. Kuru ciltlere sıvı fondöten kullanılması uzmanlar tarafından önemle tavsiye edilmektedir.