GeriAşk Yorgun kalplere ilkyardım servisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yorgun kalplere ilkyardım servisi

"Aşkı yaşamak çok güzel, bir de sorunsuz olsa...Ama üzülmeyin, sorunlarının üstesinden gelmekiçin ilkyardımı öğrenmeniz yeterli."

Teşhis: Beni sevmiyor!

Uzun zamandır onun size olan ilgisini artırmak için neler yapmadınız, neler; yeni kıyafetler aldınız, cep telefonuna aşk mesajları yolladınız... Ama nafile, galiba bu iş olmayacak.

Dikkat

Paniğe gerek yok, biraz sakin olur musunuz!

İlkyardım

Öncelikle illa bu aşkı yaşamak istiyor musunuz, ona karar verin. Cevabınız "evet" ise, radikal değişiklikler yapmayı deneyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber eğlenceli partiler düzenleyin, onlarla sık sık alışverişe çıkın. İnsanların sizden beklemediği tarzda hareketler yaparsanız, diğer arkadaşlarınız gibi onu da şaşırtabilirsiniz.

Teşhis: Yabancılaşmaya başladık!

O, sizin için ne kadar özel ve anlamlı biriydi. Ta ki sizi hayal kırıklığına uğratana kadar... Üstelik sizi eskisi kadar umursamıyor.

Dikkat


Önce gözyaşlarınızı silin ve kendinizi toparlayın.

İlkyardım

Kendinizi toparlayıp sakin kafayla aranızda geçen tatsızlıkları düşünüz ve olaylara dışarıdan birisinin gözüyle bakmaya çalışın. Hatalı olan belki de sizsiniz; bu durumu gözden geçirmelisiniz.

Teşhis: Yanında olan kıza sinir oluyorum

Etrafında sık sık kızlar olması sizi rahatsız ediyor. Bazen kıskançlıktan delirecek gibi oluyorsunuz ve onun yüzünden erkek arkadaşınızı yakın markaja alan kızlarla aranız açılıyor.

Dikkat

Bu tutumunuz hastalık boyutuna varmamalı.

İlkyardım

Unutmayın, ilişkiler karşılıklı güvene dayanır. Güven ve saygı olmazsa arkadaşlığınızı yürütemezsiniz. Kıskançlık sebeplerini gözden geçirin ve sudan bahaneler yüzünden boşuna tartışma çıkartmayın. Gerçekten rahatsız olduğunuz durumlarda ise, ona neden kıskandığınızı izah etmeyi deneyin.

Teşhis: Bana aşık oluyor!

Sevgili olmayı aklınızdan bile geçirmediğiniz bir erkek arkadaşınızla son zamanlarda çok samimi oldunuz. Size ilgisi varmış ve onun kız arkadaşıymışsınız gibi davranıyor.

Dikkat

Yanılıyor olabilir misiniz? Onun hareketlerini bir kez daha gözden geçirin.

İlkyardım

Eğer gerçekten onunla sevgili olmak istemiyorsanız, ona durumu açıklayın. Aranızda bir şey olamayacağını söylerseniz o da daha fazla hayal kırıklığı yaşamaz ve arkadaşlığınız zedelenmez. Bunun için ona biraz zaman verin; onun için bir anlamın varsa, doğru kararı verecektir.