GeriEtkinlik Rehberi Yoga & Wellness Festivali Akasya’da Kutlanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yoga & Wellness Festivali Akasya’da Kutlanıyor

Yoga & Wellness Festivali Akasya’da Kutlanıyor

"“Bu çağrı senin için hazır mısın?” sloganıyla yola çıkan ''Yoga ve Wellness'' dünyasının usta isimlerinin bir araya geldiği “Akasya Yoga & Wellness Festivali ikinci kez meraklılarıyla buluşacak."

Festival; 7-8 Eylül tarihlerinde ana sahne, sanat alanı, sevgi ve iyilik alanı, şifa alanı, sosyal sorumluluk alanı, kitap ve imza söyleşi alanı, çocuk etkinlik alanı başta olmak üzere birçok farklı alanda 126 farklı etkinlikle Akasya Retro Lunapark açık alanında düzenlenecek. Her yaştan katılımcıya açık ve ücretsiz olan etkinlik, her iki günde de saat 10:30’da başlayarak tüm gün boyunca devam edecek.

Hafta sonunu Yoga ve Wellness etkinlikleriyle dolu dolu yaşamak isteyenleri bekleyen festivalde, altmıştan fazla alanında usta eğitmenin yanı sıra çok değerli sanatçılar da yer alacak.

Yapımcılığı ''Yoga Vakfı'' ve Zuhal Ceran tarafından gerçekleştirilen, ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atmış en özel isimlerin yer aldığı program akışında; Esat Ataç, Ebru Şinik, Mert Güler, Esra Karaosmanoğlu, Vedat Havlucu, Orkun Kargöz, Noyan Dülek, Cenk Güçbilmez, Derya Altunel, Balerin Sibel Sürel, Kübra Saatçioğlu, Rüzgar Güliz, Özlem Çetinkaya gibi birbirinden önemli master eğitmenler, müzik eğlence alanlarında Seda Bağcan, Ekin Eti, Grup Minzen, opera sanatçısı Özlem Çabuk, Zarife Doğan, Karakoyun Jr., Dj. Yasin Atayılmaz , sanat alanında ise Hatice Akat, Umay Uzay ve Soistret yer alacak.

Gerçekleştirilecek Tanrılar Okulu söyleşisinde, felsefenin kalbi olan kitaplardan yayıncı Nehir Ötgür katılımcılarla buluşacak. Etkinliğe katılacak yoga okullarıysa; Brahma Kumaris, Cihangir Yoga, Yoga Şala, Yoga Time, Goranga Yoga, Githa Yoga ve Merih Kenet Yoga olacak.

Yoga & Wellness Festivali Akasya’da Kutlanıyor

Uzun yıllardır bu alanda öncülük eden ve yoganın Türkiye’de ilk olarak başlamasını sağlayan ve yoga sistemini Türkiye’ye taşıyan Yoga Vakfı Kurucusu ve Başkanı Yogi Adnan Çabuk, bu anlamlı günle ilgili olarak şunları söyledi:

““Yoganın aslına baktığımızda Patanjali’ ye göre Yoga sekizinci basamakta öğretilmelidir ilk altıncı basamak meditasyona hazırlıktır. Aydınlanmaya, Nirvana’ya ulaşmak ise sekizinci basamak içindir. İşte bu muhteşem sistemin daha iyi ve doğru anlaşılması, bütün topluma mal olacak şekilde yayılması, bilhassa devlet okullarında öğretilmesi en çok arzuladığımız hayalimizdir. Yoga, bütün dünyada, okullarda öğretildiği taktirde savaşların biteceği ve dünyaya huzur ve sağlık getireceği kesindir. Yoga dünyamızın yeniçağa girişini hazırlamaktadır.

Biz de “Yoga Vakfı” olarak insanlığa hizmet düşüncesi ile yogayı yaymak ve tanıtmak İçin çalışıyoruz.”

7 Eylül Cumartesi ve 8 Eylül Pazar günleri, Akasya Retro Lunapark açık alanında gün boyunca sürecek bu özel günde tek yapmanız gereken matınızı alıp gelmek.