GeriKişisel Bakım Yiyerek güzelleşin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yiyerek güzelleşin!

"Yumuşak bir cilt için: Kuru ciltli kadınlar, bol bol avokado yemeliler. E vitamini deposu olan bu meyve, hücrelerin formda olmalarını sağlar. Aynı zamanda sizi sağlıklı ve esnek bir cilde kavuşturur."

Pürüzsüz bir cilt için

O sivilceleri yok etmek istiyor musunuz? Karides bol miktarda çinko içeriyor ve bu mineral bilinen en etkili sivilce savaşçısı. Çinko, kırmızılık ve şişliği yok ediyor, vücudunuzun direncini arttırarak sivilcelerin iyileşmesini hızlandırıyor ve yenilerinin oluşmasını da önlüyor.

Yoğun saç rengi için

Ayçekirdeği yoğun olarak bakır içermekte ve bu mineral saçlardaki melanin adlı pigmenti arttırıyor. Vücuttaki bakır eksikliği, o korkutucu beyaz saçların erkenden oluşmasına neden oluyor.

Daha parlak saçlar için

Saçlarınız yağlı mı? Yoğurt yemeyi deneyin. B vitaminleri, özellikle B12 açısından çok yoğun olan bu gıda saçlarıdaki yağ üretimini kısıtlıyor. Sade yoğurt yemeyi sevmiyorsanız biraz bal eklemeyi deneyin.

Dinlenmiş göz altları için

Göz altlarınızda koyu renkli torbalar var ise çaresi muz. Vücudumuzun serotonine çevirdiği 'tryptophan' adlı amino asitlerden bol miktarda içeren muz doğal yatıştırıcı görevi üstlenerek geceleri rahat uyumanızı sağlayacaktır.

Güçlü tırnaklar için

Tırnaklarınızda çizgiler oluştuysa tatlı patates yemeyi deneyin. Betakaroten açısından çok zengin olan bu gıda sayesinde tırnakların deformasyona uğrayan hücreleri tamir olacak ve tırnaklarınız sağlıklarına kavuşacak.

Sağlıklı gözler için

Ispanak, bol C vitamini içermekte ve bu da gözlerde kuruluk ve iritasyon gibi problemleri önleyen bir vitamin. Ayrıca betakaroten dolu olan ıspanak sayesinde vücudun A vitamini üretimi hızlanır. Dolayısıyla sağlıkla parıldayan gözlere sahip olabilirsiniz.

Parlak gözler için

Yemek arasına böğürtleni de ekleyerek kanlanmış gözlere veda edebilirsiniz. C vitamini deposu olan bu meyve gözlerdeki ufacık damarları güçlendirerek çatlamalarını engelliyor.

İpeksi saçlar için

Her gün yulaf yemeniz için en iyi nedenlerden biri de saçlarınız. Yulafın içerisinde çokça bulunan 'silica' sayesinde saçlarınızın yüzeyi suyu tutarak kuru görüntüden kurtulacaktır. Yulafı sade olarak yemek zor olduğundan, meyve üzerine serperek veya yoğurt ile yemeyi deneyin.

Daha genç bir yüz için

Yaban mersini kırışık düşmanı bir meyve. Güçlü antioksidanlar içeren ve kırışıklara neden olan serbest radikalleri öldüren bu meyve yaşlanmayı doğal olarak yavaşlatmakta.