GeriKişisel Bakım Yenilenin kendinize gelin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yenilenin kendinize gelin

"Yazdan kalma görüntülere veda etmenin zamanı geldi. Kusursuz vücutlar ve tenler yaratan bakımlar sayesinde sonbahar mevsimine tepeden tırnağa yenilerek adım atabilirsiniz."

Selülit ve bölgesel fazlalıklardan kurtulmak çok zor değil. Ancak bu yöntemlerin mutluka uzmanlar tarafından ve doğru cihazlar kullanılarak yapılması şartıyla. Aksi taktirde, ilerde oluşabilecek sorunlardan geri dönüş çok kolay olmayabilir.

16 yıldır merkezi Almanya'da bulunan High Care firmasının mümessilliğini yapan Şule Öztürk, son beş yıldır Etiler'deki enstitüsünde kadınların bu derdine etkili çözümler sunuyor. Uygulanan sistemin en büyük özelliği vücuda elektrik akımı ve ısı vermeden, basınç yoluyla vücuda nüfuz etmesi.

Dolayısıyla dolaşım bozukluğu, varis ve kılcal damarlar nedeniyle uygulanamayan yöntemlerin aksine sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. High Care Enstitü'de yer alan cihazlarla kişinin ihtiyacına göre farklı programlar hazırlanıyor. Popo düşüklüğü, basen çıkıntısı, bel kalınlığı, bacak içi gevşeklikleri, diz üstü ödemleri, mide ve karında sarkmalar için önerilen bu programlar, haftada iki ya da üç kez, kişinin ihtiyacına göre bir veya iki ay gibi bir süre devam ediyor. Ortalama beş seans sonunda problemli bölgede en az 4-7 cm. incelme elde etmek mümkün.

Kürlerin sonunda ise sizlere ayrı bir sorumluluk düşmekte. Çünkü alınan tüm bu sonuçları korumak için beslenmenize dikkat etmeniz, düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekiyor.

Fazlalıklara veda!

High Care'de uygulanan programların zayıflama amacıyla kullanılmadığını hatırlatalım. Kürdeki başarı oranını artırmak için günde en az iki litre su içilmesi şart.

Diyet ve sporla verilen kilolar sonucunda vücudu sıkılaştırmak, metabolizmayı hızlandırmak, vücutta biriken toksin ve ödemi atmak, lokal olarak yağların biriktiği bölgeleri toparlamak için bu merkeze gelebilir, uzmanların size önerdiği kürler sayesinde dilediğiniz ölçülere ve vücut şekline kavuşabilirsiniz.

Genellikle kadınların en büyük sorununun kalça, basen ve baldırlar üzerinde yoğunlaştığını belirten Şule Öztürk'e göre enstitüde uygulanan paket programların amacı, öncelikle metabolizmayı hızlandırmak, cildin dokusunu iyileştirmek ve uygulanan basınçla vücudun biçimlendirilmesine katkıda bulunmak. Bunun dışında, hamilelerde bile uygulanabilen lenf deranj programıyla hamilelik sırasında vücutta oluşan ödemi en aza indirmek mümkün.

Ya inceleceksiniz ya da incelecek

Varis ve kılcal damar problemi olanların da rahatlıkla kullandığı Vacustyler, serin hava yoluyla dolaşımı aktive ederek vücuttaki ödemi ortadan kaldırıyor.

Özellikle tatil sonrası şişkinlikleri için ideal.

Vücuttaki deformasyonu gidermek ve kasları çalıştırmak için 'Body Styler.'

Ödem ve şişliklerden kurtulmak ve metabolizmayı hızlandırmak için 'lenf drenaj.'

Yaz boyunca, bedeninin yeni mevsime adapte olması geçen dönemde vücutta biriken ödemi yok etmek için lenf drenaja ilgi büyük.

Metabolizmayı çalıştıran, kan dolaşımını hızlandıran ve vücutta biriken toksinlerin idrar yoluyla atılımını sağlayan bu yöntem, özellikle sık sık seyahat eden kişilerde basınç farklılıklarından dolayı meydana gelen bu fazlalıkları ortadan kaldırıyor.

Düzenli olarak egzersiz yapın.

Bu programların etkili olabilmesi için; uzman bir diyetisyen kontrolünde diyet programı uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Pürüzsüz tenin sırrı

Bitkisel içerikli uygulamalarla cilt ve vücut bakımları uygulayan LS Güzellik ve Bakım Merkezi, günün stresinden arınmak ve yaz sonrasında yenilenmek için ideal bir adres.

Burada pürüzsüz bir cilde sahip olmak microdermabrazyon yöntemini deneyebilirsiniz. Bu uygulama, pekçok Hollywood yıldızının da güzellik sırları arasında yer alıyor.

Önce, gözenekleri inci tozu veya pudra kristallerle temizleyen bir vakum sistemiyle cilt yüzeyi pürüzsüzleştiriliyor. Ardından sıkılaştırıcı bir serum veya nemlendiricelerle bakım tamamlanıyor. Akneli ve yağlı ciltlerin yağ dengesini kontrol altına alarak bebek gibi bir ten elde edebileceğiniz bu bakımı kalıcı sonuçlar elde edebilmek için senede dört kez tekrar etmekte fayda var.

Microdermabrazyon, bu yaz en çok topuklarda kullanılmış!