GeriModa Trendleri Yazlıkları kaldırmayın, lahana gibi kat kat giyinin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yazlıkları kaldırmayın, lahana gibi kat kat giyinin!

Yazlıkları kaldırmayın, lahana gibi kat kat giyinin!

"Kışın giyinmek bazen sinir bozucudur, dışarıda üşürken bir anda içeride sıcaktan patlarsınız."

Bundan kurtulmanın en iyi yolu doğru biçimde kat kat giyinmeyi öğrenmektir, tabii tek amaç sıcak kalmak değildir, bu şekilde kendinize has tarzınızı en iyi biçimde yansıtabilirsiniz. Her gün gardırobunuzdaki mevcut parçaları farklı biçimlerde üst üste giyerek farkına varmadan müthiş bir kıyafet ortaya çıkarabilirsiniz.

Fularlar-atkılar
Mantolarımızın üzerine giymek için kalın ve çok uzun atkılar müthiş.... Ya bütün yaz kullandığımız incecik fularlarımız? Donsak da bırakamayız onları, en iyisi kalın ve inceyi birlikte dışarıda kullanmanız, içeride ise mantonuzla birlikte kalın olanı çıkartıp ince olanla kıyafetinizin havasını bozmadan kalabilirsiniz.

Kat kat giyilmiş giysileri ve trendin örneklerini görmek için tıklayın!

Moda Editörü Bahar Eren

Yazlık atletler
Bu atletler için hava soğuk ama onları giymenin birçok yolu var. Bir hırkanın, V yakalı bir trikonun içine ya da feminen bir bluzun üstüne giyebilirsiniz. Yazlık gömleğinizi içine giyeceğiniz bir tişörtle ya da straplez kontrast renkte bir üstle kışlık hale döndürebilirsiniz. Bu üst üste giyilmiş kombinlerin üzerine blazer eklerseniz, bir toplantıya giyer, katlardan birini çıkarıp arkadaşlarınızla yemeğe de çıkabilirsiniz.

Bu sezon desenler çok hakim, düz rengin içine desenli kullanın, mesela leopar desenli bir bluzu kırmızının içinde hayal edin. Düz renkleri en üst kat olarak kullanmanız en doğrusu olacaktır.

Taytlar
Kış diye bacaklarınızı ön plana çıkarmaktan vazgeçmeyin, iyi bir taytınız mutlaka olmalı. Bir eteğin altına, elbiseyle hatta şortla kullanabilirsiniz. Opaktan desenlisine taytlar çok moda, çiçek desenlileriyle düz renk elbise ve tunik altında çok hoş bir hava yakalayabilirsiniz. Bir de uzun çizmelerle tamamlarsanız, tüm dikkatleri toplayacağınıza emin olun.