GeriMakyaj Yazın en güzel kadını olun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yazın en güzel kadını olun!

"Bu yaz güzellik alışkanlıklarınızın ince ayarını yapın; işinize yarayacak ipuçlarından faydalanın, denemelerle kendiniz için doğru olanı bulun. 2006 yazının en güzel kadını siz olun!"

Nerden bakarsanız bakın yaz güzellik rutininizde kozmetik ürünleri büyük bir rol oynayacaktır. Çoğunlukla basit hileler nasıl göründüğünüz ve nasıl hissettiğiniz konusunda en büyük etkiyi yaratır.

Fondöten

Hava sıcakken fondöten katınızı ince tutun. Cilt tonunuz yaz aylarında değişeceği için, sevdiğiniz fondötenin bir koyu tonunu kullanın. Fondöten fazla koyu ise biraz su veya nemlendirici katarak inceltin.

Far

Koyu bir teni daha hafif bir makyaj vurgulayabilir. Seçebileceğiniz parıltılı, ışıltılı farların renkleri neredeyse sonsuzdur. Açık renk ve tercihen krem halindeki bir farı gözlerinize uyguladıktan sonra aynı açık tonda hafif bir ruj sürüp kendinize bakın: aniden yaz tazeliği kazanmış olacaksınız.

Daha uzun soluklu bir makyaj için far kullanmadan önce bölgedeki tüm yağı yok etmek için göz kapaklarınıza pudra sürün. Böylece makyajınızın ömrü de uzamış olacaktır.

Rimel

Artık rimeller eskisi kadar muhafazakar değil. Her farklı durum için kullanılabilecek fırça, renk ve türde rimel bulmak mümkün.

Yaz ayları "water-proof" yani suya dayanıklı rimel kullanmanız gereken bir dönem. Kadınların korkulu rüyası olan "siyah göz sendromu" yaşamamak için yüzdüğünüz veya spor yaptığınızda mutlaka suya dayanıklı rimel kullanın.

Ruj

Çekici mor, gül tonları ve pembe renkleri bu yaz çok moda. Zayıf dudakların etrafını mutlaka dudak kalemiyle zenginleştirin. Modası hiç geçmeyen seksi kırmızı rujları daha cesur bir görünüm gerektiğinde kullanın. Dudaklarınızı yaz ayları boyunca nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Dolgunluk ve ışıltı için parlatıcılardan faydalanın.

Bronzlaştırıcı allık

Yaz - kış kullanabileceğiniz bu mucizevi dostun tek işlevi yüzünüze bronz bir görünüm kazandırmak değil elmacık kemiklerinin yan taraflarına uygulandığında yüzün ince görünmesine, burnun yan taraflarına uygulandığında da burnun daha ince görünmesi için kullanılabilir. Askısız bir bluz giydiğiniz zaman omuzlarınıza uygulamak iyi bir taktiktir.