GeriYiğit Karaahmet Bir evliliğin anatomisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir evliliğin anatomisi

Bir evliliğin anatomisi

"Tüm ülke Meltem Cumbul’un evliliğinin konuşurken herhalde benim bundan geri kalacağımı düşünmediniz. Ama ne yazık ki bu evlilik ve arkasından çılgın kayınpederin daha da çılgın açıklamaları ülkecek aynı tepkileri vermemize yol açtı."

Herkesle aynı şeyi düşündüğümde rahatsız oluyorum. Kendimi hep İrlandalı sanırım, Türklerle aynı fikir birliğinde olmak çok üçüncü dünyalı.


Ama sonunda farklı bir yol buldum bu yorum işi için. O da Meltem Cumbul’un özenle kullandığı beden dili. Tıpkı ilk şov girl, ilk şarkıcı-manken, ilk oyuncu-dansçı, ilk aktris-kadın pedi yüzü olması gibi ülkemize beden dili kullanımını ilk o getirdi.
Şöyle ki bu Meltem Cumbul’un, benim o çok okunan Mahmure yazılarıma ikinci kez konuk oluşu. Birincisinde Golden Globe’daki işaret ve orta parmağını ‘v’ şeklinde açıp ‘peace’ demesini deşmişiz. İkincisinde ise bu sefer sadece yüzük parmağını gösterip, bıyık altından ‘hahahayttt’ demesini konuşuyoruz. Ama sallanan parmaklarda yüzük gösterme olayında biraz geri kaldı çünkü bu işin mucidi Bülent Ersoy’dur. Hatırlatırız magazinciler Ersoy’a ‘Bülent Hanım (Hanım vurgusu çok önemli!!), İbrahim Tatlıses uçak aldı. Sizin neden uçağınız yok’ diye sorduğunda, ‘Aaa aşkım (Aşkım demedi bunu ben uyduruyorum.) Benim uçağım parmağımda’ diye cevap vermişti.


İşte yıllar sonra gelen ikinci yüzük vakası. Aaa, kayın babacığım. Bakın benim kocam parmağımda hareketi ve bıyık altından bir hahaayytt.


Cumbul’un evliliğinde adlandıramadığım bir nokta daha var ki, kadının çıtır sevmesine takılmış halk olarak. Pardon? Şöyle basitçe düşünelim önünüzde iki seçenek var. Biri zengin, yakışıklı ve sizden genç. İkincisi de zengin, yakışıklı ve sizden yaşlı. Net olarak soruyorum hangisini seçersiniz. Dııııt. Doğru yanıt. Elbette yaşlıyı. Ölmesini bekleyip paraları alıp, o sırada gençle metres hayatı yaşayıp, sonrada onunla evlenebilirsiniz. Ama Cumbul bu kadar hassas olmadığı için direkt kafadan genci seçti. Çok tatlı.


Bence harika bir evlilik oldu bu. Mutluluklar çiftimize.


Son olarak bir şey rica edeceğim, artık evlenmeyin lütfen. Çünkü evliliklerle ilgili yazmaktan çok sıkıldım. Gerçekten dertleri, kaynanaları, kayınpederleri, gençleri, yaşlıları bitmiyor. Evlenmeyin kardeşim. Meltem Cumbul olsanız bile evlenmeyin. Angelina Jolie olsanız da evlenmeyin. Gençle de evlenmeyin yaşlıyla da.


Ama bizi takipte kalın. Buradayız. Bekar, zengin ve yakışıklı olarak.