GeriVolkan Kurt Çörek otu yağı göğüs büyütmede etkili
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çörek otu yağı göğüs büyütmede etkili

Çörek otu yağı göğüs büyütmede etkili

"Estetik sorunlarınız için doğaya başvurduğunuzda, doğa sizi yanıltmaz. Özellikle cildiniz bu soğuk havada daha kolay bozulur ve olumsuz bir görünüm kazanır. Rüzgar ve soğuk hava ile temas eden deriye özel ilgi göstermelisiniz. Çünkü soğuk kan dolaşımını yavaşlatır ve bu cildin çok çabuk kurumasına yol açar, kaba bir yüzey oluşturur."

Sadece cilt için değil birçok estetik problem için bazı doğal yollar var. Örneğin küçük göğüs problemini birçok kadın yaşıyor. Doğada ona da çare var! Evde yaptığınız doğal uygulamalarla, etkili olarak bilinen doğal maddeleri kullanarak kendinizi yenileyebilirsiniz. Bazı doğal yüz maskelerini veya bitki yağlarını cilt ve estetik sorunlarınız için kullandığınızda çok güzel sonuçlarla karşı karşıya kalırsınız.

Güzelliğin ve sağlığın bitkisi çörek otu
Eski zaman şifacılarının pek çok hastalık için önerdiği bir bitki olan Çörek Otu'nun günümüzde değeri yeniden keşfedildi. Bugün bu bitkinin sadece siyah renkli tohumunda değil, yağında da birçok şifa var. İçeriğindeki uçucu yağlar, elementler, vitaminler ve enzimlerden dolayı, çörekotu yağının pek çok önemli faydaları bulunuyor. Hemoroid, egzama, deri mantarı, sedef hastalığı, astım, bronşit, öksürük, enfeksiyonlar, akne, eklem ağrıları, zatürre, mide ağrısı ve bağırsak sorunları gibi hastalıklarda geleneksel tıbbın yanı sıra tamamlayıcı tedavi olarak kullanılan bitkinin yağının fazla bilinmeyen bir özelliği de, göğüs büyütmede "doğal estetik" vazifesi görmesi. Hergün düzenli olarak bu doğal yağla masaj yapıldığında, 2 ay gibi bir sürede gözle görülen büyüme gerçekleşiyor. Bir başka yöntem ise rezene çayı demleyerek hazırlamak. Bu çaydan 1 fincan alarak soğutun ve içine 5-10 damla çörek oku yağı dökün, iyice karıştırın. Bu losyona ellerinizi batırıp göğüslerinize masaj yapın… Her akşam bu masajı yapabilirsiniz.

Patatesle saç rengi ortaya çıkar, belirginleşir
Eğer canlı bir saç rengine sahip olma istiyorsanız, mutfakların önemli bir sebzesi yardımıyla bunu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey bir patates! Bir tane iri patatesi su ile iyice kaynatın ve suyu soğumaya bırakın. (Patates soğurken suda kalsın) Şampuan ile saçlar yıkandıktan sonra bu su ile bir kez daha yıkayın ve 30 dakika boyunca saçınızda kalsın. Havlu ile sarmayın, havlu suyu çeker. Saçınızı bu uygulamada toplayın ve o şekilde bekleyin. Durulama sonrasında canlılığı fark edeceksiniz.

Kayısı çekirdeği yağını sürerek gençlik uykusuna yatın
Cilt yenilemesi için, yüksek biyolojik aktiviteye sahip olan kayısı yağı, yaşlanma sürecini yavaşlatır, kırışıklıkların görünümünü engeller. (Önceki yazılarımda bunu uzun uzun anlatmıştım) Her akşam bu yağı sürerek uyuyun. Aynı zamanda makyaj çıkartmak için de kullanın. Bunun için bir çay tabağı ılık suya bir kaç damla kayısı yağ damlatın ve pamuğu batırarak makyajlı deriyi ve göz çevresini silin. Kağıt havlu ile fazla yağı alın. İçinde kimyasal maddeler bulunan losyonları kullanmanıza gerek kalmayacak Herbalium’un tamamen doğal koşullarda ürettiği kayısı çekirdeği yağı hakkında, güzellikte başka hangi alanlarda bu yağı kullanacağınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ormandan gelen mucize: kestane
Kestane, cildi derin temizleme yeteneği ve yatıştırıcı özellikleri nedeniyle fitokozmetikte kullanılıyor. Cildi beslemek için nasıl işe yaradığını anlatmak istiyorum: 3 kestaneyi yumuşak oluncaya kadar kaynatın. Soğuyunca kestaneleri soyun ve püre yapın. İçine 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı bal ve biraz süt ekleyin. Soğumuş olan haşlama suyundan da bir miktar ekleyin. Yumuşak dairesel hareketlerle, masaj ile yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra ılık suyla çıkarın. Bu maske nemlendirici, yatıştırıcı ve yumuşatıcıdır. Özellikle kuru ciltler için tavsiye ediyorum. Çatlamış ellerde de kullanılabilir. Sadece beslemekle kalmaz, derideki ölü hücrelerin ve kirlerin yok olmasını da sağlayacaktır. Temizlenmesine yardımcı olur.

Parlak cildin sırrı pirinç suyunda
Neden siyah nokta ve ölü cilt hücrelerden kurtulmak için pirinç tanelerinin doğal temizleme gücünü kullanmıyorsunuz? Pilav yaptığınız pirincin bu özelliğini keşfedin. Soğuk suda gece boyunca bir su bardağı pirinci bekletin. Ertesi sabah bu suyu bir kaşıkla iyice karıştırın. İçinden iki çorba kaşığı alın ve biraz bal katın. Yüzünüze bu maskeyi uygulayın. Yarım saat kalsın. Daha sonra ılık su ile durulayın. Parlak bir görünüm olarak sonucunu göreceksiniz. Bu karışımı 15 günde bir uygulayın.

Tabiatın mucizeleri sizinle olsun

Doğal Ürün Uzmanı
Volkan Kurt

Mahmure.com Uzmanı
www.herbalium.net
info@herbalium.net

False