GeriTarkan Güveloğlu Cilde göre bitki seçin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilde göre bitki seçin

Cilde göre bitki seçin

"Yüz ve vücudun bakımı için her bitkide bir güzellik sırrı var. Doğanın "Güzellik Fabrikası”ndan seçiminizi yaparsanız doğru sonuçlara ulaşırsınız."

Geleneksel tariflerde kullanacağınız doğal bitkiler pürüzsüz bir cilt için birçok yararlı özelliklere sahip. Kendi kozmetik formülasyonunuzda bu mucize bitkileri kullanabilirsiniz.

Bitkilerdeki enerji cildinizin güzelliğinin kaynağıdır. Doğal güçlerin gerçekleştirdiği işlemler, kadınsı güzellik ve gençlik sağlar. Yüz ve vücut hızla düzelir, uzun bir süre kalıcı gençliği elde edersiniz. Bu formüller doğanın "iksirleri"dir.

İşte her cilde göre uygun bitkiler:

Kuru ve yaşlanan cilt için kullanılacak bitkiler: Papatya, nergis, menekşe, aslanpençesi. Bu bitkilerin hepsini (birer tutam) kaynar suya atın. Soğuduktan sonra suyu ile akşamları yatmadan önce yüzünüzü iyice silin. Üzüm çekirdeği yağı sürüp uyuyun.

Normal ciltler için kullanılacak bitkiler: Papatya, nergis çiçeği, menekşe, aslanpençesi, ebegümeci, ıhlamur, gül. Bu bitkilerden birer tutam kaynar suya koyun. Aynı işlemi burada da yapın. Pamuk veya bezle cildinizi silin. Yüzünüze argan yağı sürüp yatın.

Tahriş olmuş ciltler için kullanılacak bitkiler: Papatya, nergis, lavanta, ebegümeci, civanperçemi, karahindiba. Bu bitkilerden birer tutam kaynar suya atıp aynı işlemle yüzünüzü temizleyin. Yatmadan önce yüzünüze buğday tohumu yağı sürün.

Yağlı ciltler için kullanılacak bitkiler: Lavanta, çilek kurusu, nane, muz kabuğu, aslanpençesi, adaçayı, civanperçemi, karahindiba. Aynı işlemleri burada da yapın. Az yağlı bir kremi sürerek uyuyun:

Havuç yağının 1 aylık mucizesi

Havuç tohumu yağı, A ve C vitaminleri içerir. Anti-aging(gençleşme) için mükemmel bir yağdır. Kolajen üretimini ve hücre yenilenmesini uyarır. Akşamları yatmadan önce bu yağdan avucunuza 3-4 damla dökerek cildinize sürün ve uyuyun. 1 ay boyunca devam ettiğinizde ince çizgilerin, kırışıklıkların gittikçe azaldığını göreceksiniz.

Doğal hayata dönüş yapmakta kimse geç kalmadı! Önemli olan bilgi ve bilinç sahibi olmak… Telefonla veya maille sorun ve sorularınızı iletebilirsiniz. Doğal bir rehber olarak kalıcı güzellik ve doğal zayıflama çözümleri hakkında her türlü bilgiyi okurlarımızla paylaşacağım.

Herbalist Tarkan Güveloğlu

www.abtdogalurunler.com
info@abtdogalurunler.com

0 216 414 97 16

False