GeriTarkan Güveloğlu Çay ağacı yağının büyülü etkisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çay ağacı yağının büyülü etkisi

"Yeşil, doğal ve bitkisel. Çağımızın üç önemi kavramı. İnsanın yaşamına en büyük destek olan doğal müttefikler. Bunları bir çok kez tanıttık. Ama çay ağacı yağından bahsetmedim. Çay Ağacı ile bazı popüler bitkilerle yapabileceğiniz neler var?"

Stres, yorgunluk, somatik sorunlar, sağlıksız çevre koşulları ciltleri çok bozuyor.Parlak bir cilt kazanmak ve dış koşulların olumsuz etkileri en aza indirmek istiyorsanız şimdi bitkilerde yeni bir trend olan çay ağacı çok etkili.. Bu ağaç neredeyse büyülü bir doğal araç.

Çay ağacı, Avustralya'da yetişir. Avustralya yerlileri bu bitkinin yapraklarının şifa verici yönünün keşfetmişler. Daha çok, çay ağacının iyileştirici özelliklerinden yararlanmışlar. Bu ülkede günümüzde neredeyse her evde kullanılan bir bitkidir. Mantar ve bakterileri öldürdüğü için doğal bir antibiyotik olarak kullanılır.

Cildinizdeki lekeleri ve fazla yağlanmayı, kaynağını doğadan alan, cildi kurutmadan bir hafta içinde gözle görülür sonuçlar veren çay ağacı yağı ile onarın. Gözeneklerin sıkılaşmasına, lekelerin ve siyah noktaların görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Çay ağacı yağını aynı zamanda akne izlerinde de kullanabilirsiniz. İz olan bölgeyi yağlayın. Birkaç gün kullanımdan sonra aknenin tahriş ettiği izlerin ve kızarıklıkların bulunduğu bölgede farkları göreceksiniz.

Nasıl kullanabilirsiniz, noktasında bir tarif vermek istiyorum:

- Bir fincana bir çarba kaşığı adaçayı, 10 damla çay ağacı yağı ve ve iki çorba kaşığı gül suyu. Bu karışımla akşamları yüzünüzü silin. İki hafta sonra tüm cilt sorunları hayatın kaybolacaktır. Yağlı ciltlerin bu suyu pamuğa çok az miktarda damlatarak kullanması gerekir.

Bir başka tarif ise şöyle: 1 yumurta akına 4-5 damla çay ağacı yağı ekleyin. İyice karıştırın. Bu karışımı beş dakika boyunca yüzünüzde tutun. Haftada kez yapacağınız bu uygulamada sonuç sizi mutlu edecek. Çay yağ çay ağacı yağının böcek ısırıkları ve yaralar üzerinde iyileştirici etkileri bulunuyor. Evde bir kenarda bu yağ bulunsun.

Gül

Zengin kaynaklara sahip. İçindeki maddeler cildi yumuşatır. Cilt için en iyi nemlendiriciyi gül suyu sağlar. Hergün gül suyu ile yüzünüzü sildiğinizde 1 ay sonra bir çok problemin kalmadığını göreceksiniz.

Aloevera

Bileşenlerindeki A, E ve C vitamini kremlerin ham maddesi . Minerallerin zengin kaynağı. Değerli amino asitler yer alır. Sahip olduğu şifası nedeniyle bir çok kreme özü katılıyor. Bu kremlerden kullanmanızı tavsiye ederim.

Bal ve Propolis

İkisi çok kıymetli doğal ürün. Mineraller, proteinler, amino asitler, enzimler ve vitaminlerin deposu. Dokuların yenilenmesine etki ediyorlar. Örneğin ballı maskeler haftada iki kez düzenli kullanıldığında ciltte önemli iyileşme ve renk dengesi meydana geliyor. Bal kahvaltıda tüketildiğinde çok iyi besleyici görev üstleniyor.

İlacınız besininiz besininiz ilacınız olsun

Herbalist Tarkan Güveloğlu

0 216 414 97 16
www.herbalisttarkan.com

False