GeriTarkan Güveloğlu Ağır makyajla yaşlanan genç kadınlar!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağır makyajla yaşlanan genç kadınlar!

Ağır makyajla yaşlanan genç kadınlar!

"Sağlık, güzellik ve bakımlı bir görünüm içsel bir zorunluluk değil, aynı zamanda bir sorumluluk. Gerçek şu ki, genellikle hayatımızın her alanında dış görünüm, başarıyı belirleyen bir unsur. Güzellik, oldukça göreceli bir terim. Ve her zaman sağlıklı bir yaşam tarzı ile el ele gider."

Birçok kadın makyaj ile ilgili aşırı alışveriş yapıyor. Ve güzelliğini makyajla "destekliyor". En büyük hata burada. Tamamen güzel ve modaya uygun giyinmiş olmaya para harcamak kadar, cilde ve bedene özel bakım uygulamayı ihmal ediyorlar. Bakımlı cildi ve formda bir bedeni gençken korumaya almalı. Özellikle başlangıç olarak yaşın ilerlemesini beklemeyip, geleceğe yatırım yapmalı. Cilt bakımı ve kırışıklıklar, sivilce, leke gibi problemleri çözme konusunda, makyaj malzemesi seçimindeki hassasiyet gösterilmediğini bildiğim için bu konuda yazmayı düşündüm. Çünkü bir bakıyorsunuz ağır bir fondötenle sivilcelerin ve lekelerin üzeri kapatılıyor. Oysa o ürünlere verilen parayı ve harcanan zamanın az bir bölümünü ayırmak şahane bir cilt yaratabilir. Işıltılı bir yüz teniyle daha da ilgi çekersiniz.

Cilt tahrişe ve alerjiye eğilimli hale geliyor

Bazı cilt problemlerinin tedavisi zor fakat bu alanda geniş bir yelpazede doğal ürün mevcut. Çoğu bitki bileşikleri içeren uygulamaların olumlu sonuçlar verdiği deneyimlerle ortada. Otlar ve bitkisel bakım ürünleri kullanımının çok eski çağlara dayalı uzun bir geleneği var. Artık doğal olanı denemeli, bitkisel preparatlarla bakıma yönelmelisiniz. Doğa, olması gerektiği ve işe yaradığı için bunları insanlara sundu. Dış yaşam koşullarından dolayı giderek cilt hassaslaşıyor, tahrişe ve alerjiye eğilimli hale geliyor. Fakat bunun nedeni sadece su ve hava kirliliği değil aynı zamanda kötü seçilmiş boyalar ve ağır yapılan makyajlar". Yapay katkı maddeleri ve koruyucular içeren bu malzemelerin cilde zarar verdiğini unutmayın. Bunlar, gözenekleri tıkıyor, cildin nefes alıp vermesini engelliyor. Ve ciltte siyah nokta üretmek üzere zemin oluşturuyor.

Bitkisel yollar derideki tahribatı giderir

Medyada aşırı miktarlarda kozmetik makyaj ürünü reklamı bolluğu var. Onlara büyük paralar döküp, güzelliği satın alamazsınız. Sadece görüntüyü geçici olarak kurtarırsınız. Özellikle de genç kadınların bu tür malzemelerin kullanımında çok dikkatli olmasını tavsiye ederiz. "Zararın neresinden dönülse kardır" sözünü anımsayın ve yavaş yavaş doğal ürünlere yönelerek makyajın olumsuz etkilerinden uzaklaşın. Başlangıç aşamasında öncelikle mutlaka gece makyajınızı temizleme alışkanlığını geliştirmek lazım. Onları bitkisel yollarla silerseniz, derinin tahribatı daha hızlı giderilir. (Bu konuda size her türlü desteği sağlıyoruz. Bu köşede eski yazılarıma ulaşarak daha önce yazdığım "Doğal otlarla cilt temizleme losyonları" yazımdan yararlanabilir, ayrıca doğal bakımda danışmanlığını yaptığım Latilia'nın 0 216 485 49 77 telefonundan ücretsiz destek alabilirsiniz)

Doğadan yardım almanın ödülü çok uzun bir gençlik

İyi bir temizlemenin ardından bitkisel krem ve doğal yağlarla bakıma başlamak cilt hasarlarını onarmaya olanak sağlar. Bitki özleri, cildi desteklemek için gerekli vitamin ve mineraller içerir. Doğal güzellik uygulamalarını yaşama geçirme, cilt bakımı, selülitleri çoğalmadan önleme gibi çabalarınızın ödülü çok uzun bir gençliktir! Bugünün kimyasal içerikli cilt bakım ürünlerini kullanmak, birçok durumda, alerji, cilt tahrişleri, zehirlenme, fiziksel hasar dahil olmak üzere bir çok riskler içeriyor. Misyonumuz, sert maddeler ve kimyasallar olmadan gençliğin, güzelliğin ve saflığın olabileceğini kadınlara anlatmak.
Çoğu bakım ürünlerinde yapay renkler, yapay aroma, kimyasal dolgular, genetiği değiştirilmiş hammaddeler mevcut. Bunları yıllardır kullanmayı alışkanlık haline getiren genç kadınlar, aynaya baktıklarında olumsuz sonuçları görüyor ve kapatmak için gerçek çözüm yerine daha ağır makyaja başvuruyor maalesef. İşte örnek: Bazı genç TV yıldızlarının, oyuncuların ve pop sanatçılarının makyajsız halleri bazen medyada yer alıyor! Oysa doğal bakımı uyguladığını bildiğimiz Nefise Karatay'a dikkat edin. Makyajsız da olsa parlayan cildi, canlı teni dikkat çekiyor.

Yaşlanmayı tersine çevirmek

Cilt bakım ve güzellik için cilde doğru gelen malzemeler, tabiatın sunduğu güzellik sırları atalarımız tarafından denenmiş, araştırılmış, formüle edilmiş. Biz bitki uzmanları olarak, onların yaptıklarını modern hayata uyarlayan, geliştiren ve bugün yaşama geçirmeyi görev edinmiş bu neslin günümüzdeki temsilcileriyiz. Binlerce geçmişi ve deneyimi olan bitkisel maddelerin 4000 yılı aşkın bir süredir başarıyla kullanıldığını ve hala kullanılır olmasını göz ardı etmeyin.

Doğal yıllarla bakımı alışkanlık haline getirerek yaşınızı tersine çevirin. Yaşlanmayın sadece yaş alın! Unutmayın, böyle bir yaşam tarzı, ömür boyu hırpalanmayan güzellik, gençlik, doğal sağlık, genç bir görünüm ve canlılık umudunuz olmaktan çıkıp, gerçek hale gelecektir. Naturel güzellik yöntemleri hakkında her türlü sorunuzu, bilgi@herbalisttarkan.com mailime iletebilirsiniz veya telefonla ulaşabilirsiniz. Yanıtlarımız mutlaka size gelecektir.

Hem dış hem iç güzelliğiniz her zaman daim olsun.

Herbalist Tarkan Güveloğlu
www.herbalisttarkan.com
0 216 414 97 16
0 216 485 49 77

False