GeriBülent Cihantimur Meme Estetiği Öz Güven Tazeliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meme Estetiği Öz Güven Tazeliyor

Meme Estetiği Öz Güven Tazeliyor

"“Meme estetiği öz güven tazeler” desem ne dersiniz? Göğüslerin güzelliğiyle, öz güven arasında nasıl bir ortak payda var demeyin zira, göğüslerini yaptırdıktan sonra gerçek anlamda mutlu olan ve tekrar öz güvenini kazanan hastalarımı ben biliyorum."

Üstelik yaz mevsimine sayılı günler kala, bu operasyon için en uygun zamandayız! Göğüsler kadınlar için çok önemli. Erkekler için de… Ben her ne kadar erkeklerin kalçaları daha seksi bulduğunu düşünsem de, güzel göğüsleri ayrı bir yere koyan erkeklerin sayısı da son derece fazla. Şimdi erkekleri bir yana koyalım, kadın bedeninin ikonik organı göğüslere odaklanalım.

Meme implantı ile tanışan ilk kadın sanıyorum Timmie Jean Lindsey. Tam 54 yıl önce yani 30 yaşındayken ilk silikon taktıran kadın olarak tarihe adını yazdırmıştır. Söylentilere göre Lindsey bu operasyon sonrası evlenme teklifi almış ve 4 tane de çocuk dünyaya getirmiştir. Lindsey’in öncülüğünde başlayan bu serüvenle birlikte bugün 3 milyondan fazla kadının meme implatı sahibi olduğunu tahmin ediyorum.

Meme büyütme…

Güzel göğüsler için yapılabilecek pek çok meme estetiği uygulaması bulunuyor. Meme Büyütme, yani memeye silikon en popüler ameliyat olup, memeye implantların yerleştirilmesi prosedürüdür. Emzirmeye engel değildir.

Meme küçültme…

Göğüslerin büyüklüğünden rahatsızlık duyan kadınlar ise göğüs küçültme cerrahisine başvurabilirler. Bu operasyon sadece estetik açıdan değil, hastanın ağırlık sebebiyle bel ağrıları yaşatan, ciddi deri sorunları oluşturan iri göğüsleri sebebiyle yaşadığı sağlık sorunlarını da ortadan kaldırır.

Meme dikleştirme…

Meme dikleştirme ise meme başının yükseltilmesi ve sarkmış dokunun toparlanması için yapılır. Sıklıkla implant da yerleştirilerek hacim kazandırılır.

Ameliyatsız meme büyütmede sarkma sorunu olamayan göğüslere yapılan, medikal göğüs bölgesine özel üretilmiş meme dolgularıyla yapılır. Kalıcı bir işlem değildir ortalama 6-10 senelik bir ömrü vardır. Derhal sosyal hayata geçiş yapılabilir.

Meme Estetiği Öz Güven Tazeliyor

Meme Güzelleştirme…

Meme Güzelleştirme, bu uygulamada dikleştirme için Örümcek Ağı estetiğinden, dolgunluk içinse hastanın kendi bölgesel yağından memeye transfer işleminden faydalanıyoruz. Söz gelimi karın, kalça ve diğer bölgesel yağları toparlayıp, kök hücreden zengin hale getirip, Örümcek Ağı estetiği yapılmış memeye transfer ediyoruz. 1-2 cup büyüme gerçekleşiyor. Bedene yabancı bir madde koymadan, memenin kök hücre ile tekrar cildinin canlanması ve hacimsel olarak da büyümesi gerçekleşiyor.

Eğer göğüslerinizin ölçüsünden memnun değilseniz, asitmetri sorunu yaşıyorsanız, sarkma ve kısaca sizi rahatsız eden bir meme yapısına sahipseniz, bu sorunu çözümlemek sizin elinizde. Kullandığımız implantlar insan bedenine zarar veren, sağlığını tehdit eden materyaller değil.

Meme estetiği ile ilgili size son olarak bir şey vurgulamak isterim. Meme boyutuna bir türlü karar veremiyorsanız, sadece şunu söyleyebilirim: Memede irilik değil, dirilik önemlidir. Uzun boylu bir kadına giden meme büyüklüğü ile, kısa boylu bir kadınınki farklı olacaktır. Kısaca vücut proporsiyonu meme büyüklüğünde temel noktadır. Büyüklük mevzusuna estetik cerrahınızla birlikte karar veriniz.

Op. Dr. Bülent Cihantimur
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

https://www.instagram.com/bulentcihantimur/?hl=en

False