GeriBülent Cihantimur Herkes Bu 3 Estetik Uygulamayı Konuşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Herkes Bu 3 Estetik Uygulamayı Konuşuyor

Herkes Bu 3 Estetik Uygulamayı Konuşuyor

"Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar başlığı altında sayabileceğimiz güzellik prosedürleri o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ki, her sene aynı isim altında ama daha gelişmiş uygulamaları bireylere sunuyoruz. Son zamanlarda ise en fazla konuşulan, en fazla soru aldığım ve uyguladığım 3 estetik prosedürünü sizinle paylaşmak istiyorum. Haydi beraber göz atalım..."

Popo estetiğinde dolgu

Evet kıvrımları seviyoruz ve Brezilya Poposu estetiği ise kıvrımlı hatlar, güzel bir popo için son derece uygun bir prosedür. Bildiğiniz gibi bu uygulamada tüm vücut yağlarını toparlıyor ve özellikle kalçalarında büyüme ve orantı isteyenler için, bu bölgeye ekleme yapıyorum. Fakat bazen toparlayacak ve popoyu büyütecek kadar yağ olmayabiliyor. İşte bu gibi durumlarda Aquafilling uygulaması büyük bir açığı kapatıyor. Ortalama 5 sene kadar ömrü olan bu dolgu malzemesi %98 oranında su ve %2 poliamidten oluşan hidrofilik jel. Eğer yağınız yoksa ve biçimli dolgun kalçalar istiyorsanız, güzel bir uygulama.

Meme büyütmede yağ transferi

Her zaman söylerim memede irilik değil, dirilik önemli. Her kadının vücut proporsiyonu birbirinden farklıdır ve dolayısıyla meme boyutu da total uyuma göre farklılık gösterecektir. Bu uyum size en doğal görünen meme dokusunu sağlar. Bir başka doğallık veren konu ise kendi yağınızın memelerinize transfer edilmesiyle yapılan uygulama. Bunun için bölgesel yağlanma olan alanlardan yağınızı toparlıyor, kök hücreden zengin hale getirerek, meme bölgesine transferini sağlıyorum. Tırnak başından daha küçük bir girişle bu yağ memelere ekleniyor. Ortalama 1-2 cup büyüme sağlanıyor. Eğer meme büyütme için doğallık arayışındaysanız, kendi yağınızı mutlaka düşünmelisiniz.

Herkes Bu 3 Estetik Uygulamayı Konuşuyor

Gelişmiş Örümcek Ağı estetiği

Örümcek Ağı estetiğini hemen herkes biliyor artık fakat son 1 senedir uyguladığım şekli, en gelişmiş hali diyebilirim. Kısaca 8 sene evvel yaptığım Örümcek Ağı estetiği ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Öncelikle kullandığım ipler daha gelişmiş materyal içeriğine sahip. Bu ipliklerle evet cilt olan her yere işlem yapabiliyorduk ama şimdi çok daha iyi sonuç alıyoruz. Yüz bölgesi ve özellikle popo bölgesinde de çok iyi sonuç veriyor. İpler emilebilir malzemeden yapılmıştır- polidioksanon veya PDO olarak ifade ediliyor. PDO, cilt altında kolajen sentezini sürekli olarak uyarır, bu da sonuçların zamanla düzeldiğini gösterir. Takıldığında, cildin yerçekimi etkilerine karşı korunmasına yardımcı olan germe görevi görürler. İplikler 4 ila 6 ay içinde vücut tarafından emilir ve ciltte gerginlik, tazelenme ve gençlik etkisi yaratır.

Op. Dr. Bülent Cihantimur
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

https://www.instagram.com/bulentcihantimur/?hl=en