GeriBükre İkizer Sihirli Fotoğraflarla Minik Kalplere Yolculuk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sihirli Fotoğraflarla Minik Kalplere Yolculuk

Sihirli Fotoğraflarla Minik Kalplere Yolculuk

"Bu hafta ülkemizde yine harika bir şey daha oldu."

An’a dair fotoğrafları ile sosyal medyada fotoğrafa farklı bir bakış açısı getiren ünlü fotoğrafçı Sefa Yamak, 4 Nisan 2019 tarihinde 25. Yılını anlamlı etkinliklerle kutlayan Anadolu yakasındaki bir alışveriş merkezinde gerçekleşen açılış davetiyle Hindistan/Nepal temalı 20 özel fotoğrafını #untitledportraits by @sefayamak projesiyle fotoğraf severlerin beğenisine sundu.

Seçkin davetlilerin yoğun ilgisiyle açılan sergiden elde edilecek gelir dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan SosyalBen Vakfı’na bağışlanıyor.

Sihirli Fotoğraflarla Minik Kalplere Yolculuk

Günümüzde hepimizin bildiği ve her an hissettiği ekonomik sebeplerden dolayı sosyal sorumluluk projelerine önem verilmesi çok daha anlamlı hale geldi. Çocuklar, hayvanlar, şiddet, doğa ve çevre kirliliği gibi birçok konuda bilinçlenmeye çalışan Dünyamızın böyle iş birliklerine ve destekçilere çok ihtiyacı var. Böyle projelerin hayata geçiyor olması çok sevindirici ve ilham verici.

İnsanları uzaktan fotoğraflamak yerine, onlarla sohbet esnasında fotoğraflamayı tercih eden fotoğrafçı, ‘Fotoğraf Dünya’nın her köşesinde anlaşılan tek dildir’ mottosu ile her mesafeden insana aynı duygunun nasıl taşınacağının yolunu muhteşem renkleri, kültürel özellikleri, dokuları yansıttığı fotoğrafları ile bizlere gösteriyor.

Sihirli Fotoğraflarla Minik Kalplere Yolculuk

Yüzümüzü güldüren, çocukları sevindiren böyle anlamlı, çok büyük özveri ve titizlikle hazırlanmış, davetlilerin her birine çok özel hissettiren, şık ve kaliteli bir organizasyona şahit olmak, sihirli fotoğrafların büyülü denizine dalmak şahaneydi. Birilerinin hayatına dokunmanın çok ta zor olmadığını insanlığa hatırlatan Sefa Yamak, gönülleri ve gönüllüleri minicik kalpler için bir araya getirdi.

Hem katılımcıların hem de sosyal medya üzerinden ünlülerin ve fotoğraf severlerin destekleriyle hızlı bir başlangıç yapan sergi 21 Nisan 2019’a kadar devam ediyor. Vaktiniz olursa mutlaka uğrayın ve sihirli fotoğrafların büyüsünde minik kalplere dokunun.

Bükre İkizer

INSTAGRAM: Bükre İkizer