GeriAlışveriş Cini Ucuza kaç ya da yatırım yap!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ucuza kaç ya da yatırım yap!

Ucuza kaç ya da yatırım yap!

"Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlere yatırım yapın. Modası geçecek ürünlerde ise ucuza kaçın."

Ucuza kaç ya da yatırım yap

Ucuza Kaç!

Sezonun trend parçaları: Asimetrik kesimler, koza şeklinde paltolar, topukları parıltı ile kaplı ayakkabılar, makrome örgüler... Bu sezon her yerde görüp giymek istiyor olabilirsiniz ama önümüzdeki sezon muhtemelen modası geçmiş olacak ve bir kenara atıp unutacaksınız. Öyleyse sezonun trendlerini takip ederken ve trend alışverişi yaparken ucuza kaçmak en iyisi.

Şallar: Şal takmayı seviyoruz peki gerçekten o ipek şala yaptığınız yatırıma değiyor mu? Bence hayır, çünkü şalınız ipek göünümlü bir polyester de olsa, çok fark etmiyor. Şal alışverişleri ucuza kaçıp, çeşitlendirilince güzel.

Yazlık tişörtler: Yazın her gün bir tişört değiştirdiğiniz düşünülürse, bu kadar hızlı tüketilen bir şey için ucuza kaçmak lazım ki çabucak yıpranıp eskidiğinde çok üzülmeyin.

Fosforlu renkler: O çok sevdiğiniz fosforlu yeşil bluzunuzu çok seviyor olabilirsiniz ama onu zaten çok sık giyemiyorsunuz üstelik birkaç yıl içinde belki de görmek bile istemeyeceksiniz. Fosforlu renklerde ucuza kaçın.

Şapkalar: Günlük hayatınızda şapka takmayı seviyorsanız ve hayır yakın zamanda bir "royal wedding"e katılmayı da planlamıyorsanız (!) şapkalarda ucuza kaçabilirsiniz. Kimse aradaki farkı anlamayacak!

Ucuza kaç ya da yatırım yap

Yatırım Yap!

Ayakkabılar: Konu ayakkabı olunca, ilk kriterlerden biri bence kalite. İstediği kadar şık olsun, eğer o ayakkabıyı giydiğinizde ayaklarınız mahvoluyorsa hiçbir anlamı yok. İçinde kendinizi rahat ve şık hissetmeniz için ayakkabı, yatırım yapılacaklar listesinde başı çekiyor.

Skinny jean pantolonlar: Dar paça jean pantolon, gardrobun temel taşlarından biri. "Basic" dendiğinde ilk akla onlar geliyor ve yatırım yaptığınız kaliteli bir jean, modası asla geçmeyeceği için uzun yıllar sizinle birlikte olabilir.

Deri Ceket: Deri de her sezon moda olanlardan. Bahar mevsimlerinin vazgeçilmezi deri ceketlere yatırım yapmak oldukça mantıklı. Kaliteli ve sade modellerden seçilmiş bir deri ceket de uzun zaman kurtarıcınız olacaktır.

Monokrom renkler: Krem, beyaz, siyah, gri gibi monokrom renkler, kaç yaşına gelirseniz gelin gardrobunuzda bulunacak, bundan emin olabilirsiniz. Bu renklere şimdiden yatırım yapmaya başlayın!

Blazer Ceket: siyah bir blazer ceket, hep şık hep moda. Öyleyse yatırım yapılacak bir parça daha bulduk. En sevdiğiniz kesim ve modelde, mümkünse siyah bir blazer ceket dolabınızda hep yer alacak.


Alışveriş Cini