GeriKişisel Bakım Yaza Merhaba Demeden
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaza Merhaba Demeden

"Yaza merhaba demeden ve kavurucu güneşe kendimizi teslim etmeden önce pürüzsüz ve genç bir görünümü sahip olmak hepimizin temennisi. Biz de geç kalmadan ve yaz güneşini esir olmadan önce American Academy Of Dermatologinin aktif üyesi cilt hastalıkları uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ile görüştük."

Botox

Botox yöntemi, son yıllarda özellikle estetik alanda kullanılan yöntemlerden biri. Kozmetik amaçlı botox'un kullanılması ise ilk kez Losangeles Calıfornia'daki plastikcerrahlar tarafından ortaya atılıyor ve son 12 yıldır estetik tıpta sıkça kullanılıyor. Özellikle 25-60 yaş civarında olanlar göz çevresi, alındaki yatay çizgileri ve kaş arasındaki çizgileri ve boyundaki çizgileri bu yöntem vasıtasıyla tek bir seansta tamamı ile yok edebilirler. Bir seans ortalama 30 dk gibi bir zamanda gerçekleşip, kaşlarda kalkma ve göz çevresi, alın, kaşortası ve boyundaki çizgilerin geçmesini sağlar.

Peeling

Peeling kelime anlamı soyma demektir. Bu şekilde ciltteki ölü hücreleri cilt yüzeyinden uzaklaştırarak daha canlı ve taze görünümde bir cilde kavuşmak mümkün. Peeling yüzeysel , orta ve derin peeling olmak üzere 3 guruba ayrılır. Türkiyede en yaygın olarak kullanılan peeling ise glikolik asit peelingidir, cilt üzerindeki ince kırışıklıklar, akne izleri ve lekelerde ve özellikle yüzde gözenek şikayeti olan kişilerde yaygın olarak kullanılabilir, başarılı bir sonuç elde etmek için ise uygulayan kişinin ve peeling çeşidinin doğru seçilmesi önemlidir.

Lazer

Derin peeling amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Amaç lekelerin ve ince çizgilerin giderilmesi ve belirli bir oranda ciltteki yaşlanma belirtilerini yok etmek ve gerginleştirmektir. Karbondioksit lazer ve erbium–yağ lazer olarak bir kaç gurupta sınıfla adlandırılır. Co2 lazer daha derin etki yapmakta, lokal anestezi şartlar altında uygulanmakta iken , erbiyum yağ lazer ise her hangi bir anestezi gerektirmeden daha yüzeysel bir şekilde soymaktadır. Lazer yapmadan önce hastayı çok iyi seçmek gerekir. İyileşme süresi hastadan hastaya göre değişmekle birlikte, beyaz tenlilerde daha kısa, koyu tenlilerde ise biraz daha uzun sürmektedir.

Lipofiling

Bu işlemde kişinin kendi vücudundan alınan yağ santrifuja tabi tutulduktan sonra çok ince uçlu iğnelelerle deri altına enjekte ediliyor. Özellikle burundan ağız kenarına uzanan derin çizgiler de, yüzün değişik bölgelerdeki sivilce izi ve yara izi doldurmasında, dudak dolgunlaştırma gibi durumlarda sıklıkla baş vurulabilen bir yöntemdir. İşleme takiben ilk hafta içerisinde yüzde şişkinlikler ve morluklar görülebilir. Kollajen bilinen en eski dolgu maddesi olmakla beraber yöntemi uygulamadan önce allerjik deri testi yapmak şarttır.

Hylaform

Yaklaşık 6-7 yıldan beri kullanılan bir yöntemdir. Doğal bir madde olması avantajı mevcut, kalıcılığı kişilere göre değişmektedir. Göz çevresi, alın, kaş ortası, burundan dudağa uzanan çizgi ve dudak şekillendirme gibi işlemlerde güvenilir bir şekilde kullanılabilir. En uygun yöntemi seçmek ise hastanın cilt tipi ve cilt yaşını değerlendirmek, bölgeye uygun en doğru tedavi şeklini karar vermek ve hastanın beklentisini bilmektir. Yöntemler tamamı ile tıbbi olduklarından muhakkak bu konularda uzman ve tecrübeli doktor tarafından uygulanmalıdırlar. Merkezimizde tıbbi nitelik taşıyan tüm bu yöntemler bizzat Dr. Melisa Eczacıbaşı tarafından gerçekleştirdiğinden bu konulardaki tüm sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Tel: 0212 351 28 08
Adres: Nispetiye cad. No:29 Akmerkez-Etiler Kapısı
www.melisaeczacibasi.com