GeriKadın Sağlığı Yaza hazırlanırken neler yapmalıyız?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaza hazırlanırken neler yapmalıyız?

Yaza hazırlanırken neler yapmalıyız?

"Tatil mevsimi yaklaşıyor, eksiklerimizi tamamlamanın da tam sırası! Şöyle tepeden tırnağa detaylı bir bakıma girerek kendinizi muhteşem hissetmeye ne dersiniz?"

Hamama gidip, kese yaptırmayı ihmal etmeyin! Kışın vücudunuzda oluşan ölü derileri atmanın zamanı geldi de, geçiyor...

Yüz bakımınız için kendinizi profesyonel ellere teslim edin! Çünkü derinlemesine temizlik cildiniz için çok önemli. Temizliğin ardından nem bakımı yaptırmayı da unutmayın.

Saçlarınız her yaz güneş, havuz ve denizden olumsuz etkileniyor. Bu nedenle saçlarmıza keratin bakımı yaptırarak, nem oranmı şimdiden artırın.

Pilatese başlamadıysanız, hemen başlayın.

Pilatesle kan dolaşımınızı hızlandırın, doğru nefes terapisiyle hücrelerinize ve beyninize daha fazla oksijen gönderin. Bu sayede adelelerinizi güçlendirin, esneyin, uzayın, rahatlayın ve güzelleşin.

Bol bol yürüyüş yapın, imkanınız varsa yüzün.

Bol su için, günde 3 litre doğal mineralli su tüketin.

Her gün 2 adet pembe greyfurt yiyin ya da suyunu için.Buhar banyosu yapın. Yüzünüz, saçlarınız ve vücudunuz için yararlı olmasının yanı sıra, buharın cildin nem oranını artırdığını unutmayın.Gülün! Hatta bol bol, çokça gülün! Gülmek insanları rahatlattığı gibi, mutlu da ediyor. Salgıladığınız endorfin ve serotonin, kendinizi daha mutlu ve iyi hissedetmenizi sağlıyor.

Yaza girerken el ve ayak bakımını ihmal etmeyin! Manikür, pedikür dışında el ve ayaklarınızın nem oranının artması ve daha yumuşak olması için parafin uygulaması yaptırabilirsiniz. Ayrıca evde de bakım yapabilirsiniz.


(Formsante)