GeriMakyaj Yaz makyajında safari etkisi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaz makyajında safari etkisi!

Yaz makyajında safari etkisi!

"Toprak ve kum tonlarındaki safari makyajı, "güneş öpücüğü" etkisi yaratıyor."

Toprak tonları hiç bu kadar büyüleyici olmamıştı. Bu ürünlerin bakır ve altın gibi metalik versiyonlarıyla, gerçek bir Afrika kraliçesine dönüşmeniz an meselesi. Bunu nasıl elde edeceğinize dair, işte adım adım tüm ipuçları...

Yaz makyajında safari etkisi

Temel:

Hafif bronzluk. Bu makyajın en temel ve olmazsa olmaz ürünü, bronzlaştırıcı pudra. Pudrayı çıplak yüze uygulamak yerine, daha etkili sonuç için önce transparan bir pudra ya da ince bir fondöten uygulayıp, pudrayı bunun üzerine dairesel hareketlerle ve uygun bir fırçayla sürün. Alın, burun ve yanaklara çok az daha fazla pudra uygulayın, böylece "güneş etkisi" yaratmış olursunuz.

Yaz makyajında safari etkisi

Önemli detay:

Dumanlı gözler. Öncelikle göz kapaklarının tamamına bakır renkte far sürün. Ardından göz çevresine kahverengi far uygulayın. İç kısımlara altın rengi far gözlere ışık kazandırır. Son olarak siyah eyeliner ve bolca maskara sürün. Bu göz makyajını, en iyi nötr tonlarda bir ruj tamamlar.

Yaz makyajında safari etkisi

Baştan çıkarıcı:

Çekici dudaklar. Dudaklara vurgu yapmak için kahve tonlarında bir ruj tercih edin. Çok koyu tonlardan kaçının.  Son olarak da pastel renk toprak tonlarında bir oje tercih edin. Tırnaklarınıza önce bir kat şeffaf kapatıcı sürerseniz, ojeniz daha uzun dayanır ve daha düzgün sürülür. Şimdi safari makyajınızla baştan çıkarabilirsiniz.

Yaz makyajında safari etkisi

Kadın Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ