GeriStil Önerileri Yaz Bitiyor Diye Sandaletlerinizi Kaldırmayın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaz Bitiyor Diye Sandaletlerinizi Kaldırmayın!

"Siz belki artık açık burunlu ayakkabılarınızı ya da topuğu açık platformlarınızı artık giyemeyeceğinizi düşünüyorsunuz ama modacıların bu ayakkabılarla ilgili başka fikirleri var."

Sandaletlerinizi çoraplarınızla giymeyi hiç düşündünüz mü? Hayır hayır, hemen gözünüzün önüne beyaz çorapların üzerine giyilen terlik ve sandaletler gelmesin. Burada bir moda günahından değil, yeni bir akımdan bahsediyoruz. Tabii bu akıma kapılıp, kapılmamak size kalmış.

Bahar başlarından beri stiletto'ların, kitten heel'ların içine giyilen soket çoraplar eminim dikkatinizi çekmiştir. Şimdi moda dünyası, bu akımı bir adım ileri taşıyor ve peep toe'ların, yüksek platformlu sandaletlerin içine de bu çoraplardan giyiyor. Geçtiğimiz kış ilk kez podyumlarda kalın yün çorapların üzerine giyilen açık ayakkabıları gördüğümüzde çok tepki göstermiştik, ama bu tepkimiz yavaş yavaş zayıflıyor.

Bana sorarsanız bu trendin bir ucundan tutmayı destekliyorum. Lakin, dikkat etmek gereken birkaç nokta var:
* Eğer düz sandaletlerinizin ve ince bantlı sandaletlerinizin içine çorap giymeye kalkışırsanız, bu trend değil moda günahı olur.
* Eğer ille de açık ayakkabımdan vazgeçmem diyorsanız, yüksek topuklu, kalın bantlı hatta mümkünse çok az açık olan ayakkabılarınızı kullanın.
* Bir diğer uyarım da, siyah ayakkabınızın içine beyaz çorap giymeyin. Çorabınız ayakkabınızla aynı renk ya da birkaç ton açığı olsun.
Mahmure Editörü Dilayda PALA