GeriKişisel Bakım Yaşlandıkça gençleşin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşlandıkça gençleşin

Yaşlandıkça gençleşin

"Yaşınız kaç olursa olsun, cildiniz ve vücudunuzla ilgili yaşadığınız her sorun için uygulayabileceğiniz bir estetik yöntem var."

20'li yaşlar
Göz çevresindeki mor halkalar için
Haftada birkaç gece arkadaşlarınızla dışarı çıkıyorsunuz. En büyük sorununuz ise ertesi sabah gözaltlarınızda oluşan mor halkalar. Yeni nesil IPL sistemlerinden olan I2PL, bu bölgede oluşan pigmentasyon sorununu hafifletiyor, mikro-dolaşımı artırıyor ve kolajen üretimini tetikleyerek gözaltındaki derinin daha gergin görünmesini sağlıyor. Göz çevresindeki ince çizgilerin - evet, maalesef 20'lerinizde bile bu sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz - görünümünü hafifletme konusunda en etkili sistemlerden biri ise 2007 yılında FDA tarafından onaylanan Medlite C6. Akne tedavisi için de kullanılan bu lazer, kolajen üretimini tetikleyerek cildin elastikiyetini artırıyor.

Sorun gözaltı torbaları mı?
Eğer bu genç yaşlarda bile gözaltı torbalarından şikayetçiyseniz, bunun nedeni fazla aktif bir kas olabilir. Alt kirpiklerin hemen aşağısındaki bu kas yüzünden gülümsediğinizde veya gözlerinizi kıstığınızda oluşan şişlik, gözaltı torbalanmasıyla (ancak cerrahi müdahale ile alınabilen yağ dokusu) karıştırılabilir. Oysa bu problem, hiperaktif kasa yapılacak bir damla botoks enjeksiyonu ile çözülebilir.Yaşlandıkça gençleşinPürüzsüz bir cilt
Çocukluğunuzda güneş altında geçirdiğiniz saatlerin etkileri, çil ve güneş lekeleri olarak kendini göstermeye başlamış olabilir. Bu lekelerin görünümünü hafifletmek için IPL sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Tabii yüksek SPF'H ve etkili bir güneş koruyucu kullanmaya başlamazsanız, problem daha da artarak geri dönecektir.

Akneye savaş açın
Akne izlerini hafifletmek için, uzmanlar Medlite C6 lazer sistemini öneriyorlar. Tedavi PCA peel İle kombine edilerek, çok daha başarılı sonuçlar alınabiliyor, içindeki laktik asit ile cildi ölü hücrelerden arındıran, hydroquinone ile cildin rengini açan ve resorcinol ile akneye yol açan bakterileri öldüren PCA peel, bu problem için kullanılan en etkili tedavilerden biri.

Yüz kontürünüzü yumuşatın
Eğer çene haltınızın çok sert ve köşeli olduğunu düşünüyorsanız, botoks enjeksiyonu ile çok daha feminen ve yumuşak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu işlemi, ilk dört ay içinde iki defa yaptırarak, etkisinin yaklaşık bir yıl sürmesini sağlayabilirsiniz.

30'lu yaşlar

Işıldayın
30'lu yaşlara geldiğinizde, zararlı güneş ışınları, hormonal değişiklikler, kan dolaşımındaki yavaşlama veya kötü beslenme yüzünden cilt, önemli besin maddelerini kaybeder. Sonuç, daha cansız ve donuk bir cilttir. Dermatolog ofislerinde yaptırabileceğiniz mezoterapi kürü ile cildinize İhtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit ve antioksidanları geri verebilirsiniz. Derinin üst tabakasına mikro-enjeksiyonlarla yapılan bu etkili kokteylin anti-aging etkisi olduğunu da belirtelim.

Göz çevreniz için
Bu yaşlarda göz kapaklarında oluşan sarkma ve elastikiyet kaybı için kullanılan en etkili sistemlerden biri, geçtiğimiz yıl FDA tarafından onaylanan ve radyo frekansı İle çalışan Accent. Kolajen üretimini artırarak göz çevresindeki derinin sıkılaşmasını sağlıyor ve ince kırışıklıkların görünümünü hafifletiyor.

Güneş hasarını geri döndürün
Ciltteki güneş lekelerini silmenin en etkili yolu, ışık atımı ile çalışan IPL sistemleri. Bu tedavi, dermatolog ofislerinde yapılan, laktik veya glikolik asit içeren peel'Ierle kombine edilebilir. Ama unutmayın, lekelerin tekrar oluşmaması için güneşten korunmak önceliğiniz olmalı.Yaşlandıkça gençleşinNasolabial kıvrımları yok edin
Nasolabial kıvrım, burun kenarlarından başlayıp dudak kenarlarına doğru uzanan ve sarkmanın yol açtığı, gölgeyi andıran hata denir ve bu hat yaş ilerledikçe derinleşir. Bu sorunu, Restylane ve Juvederm gibi dolgu maddesi enjeksiyonları ile çözmeniz mümkün. Kızılötesi ışınlarla çalışan bir sistem olan ve kolajen üretimini tetikleyen Titan gibi terapiler de problemin hafiflemesini sağlayacaktır.

Gözenek ve çizgiler için
Düzenli olarak mikrodermabrazyon veya peel yaptırarak, gözeneklerin, ince kırışıklıkların ve akne izlerinin görünümünü hafifletebilirsiniz, ince kırışıklıklar İçin minik dozlarda botoks enjeksiyonu yaptırmak da son derece etkili bir çözüm. Üstelik bu enjeksiyonları düzenli yaptırırsanız (4–6 ay arası) ince kırışıklıkların ileriki yıllarda derin çizgilere dönüşmesini de önleyebilirsiniz.

Dikkat dikkat
20'li ve 30'lu yaslarda cildinizin nasıl göründüğü, yaşam tarzınıza, genetik faktörlere ve cildinize nasıl baktığınıza bağlıdır. Güneşlenen, sigara ve içki içen 25 yaşındaki bir kadın, güneşten korunan ve doğru beslenen 35 yaşındaki bir kadın kadar genç görünmeyebilir.

40'lı yaşlar
Genç bakışlar için
Göz çevresinde belirgin ölçüde elastikiyet kaybı olan, 40'lı yaşlarındaki bir kadın ya botoks enjeksİyonlanyla sorunu hafifletebilir veya kaşlarını kaldırmak için estetik cerrahiye başvurabilir. Kaşlarınızın gençlik yıllarında oldukları yere geri çekilmeleri, gözlerinizin açılmasını ve daha az yorgun görünmelerini sağlayacaktır.

Yüzünüze hacim verin
Yaşla beraber, özellikle yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı yaşanır. Ve bu durum yorgun görünmenize neden olur. Sorunu çözmek için İki seçeneğiniz var; yanaklarınıza yağ (vücudunuzdan alınan yağ hücreleri yüzünüze enjekte ediliyor) veya dolgu maddesi enjeksiyonu yaptırmak. Bir uyarı: Yağ enjeksiyonu basit bir operasyon olsa da, yüzünüzdeki şişliğin yaklaşık 10–15 gün geçmeyeceğini belirtelim.Mimik çizgileriyle savaşın
Alın bölgenizde oluşan kalıcı çizgileri dolgu maddesi enjeksiyonları ile silebilirsiniz. Dolgu maddelerinin kalıcılığını artırmak ve yeni çizgilerin oluşmasını engellemek için botoks enjeksiyonu yaptırmaya başlayabilirsiniz.

Dikkat dikkat
Unutmayın, yaşınızı en çok ele veren yerlerden biri boynunuzdur. Bu bölgedeki deri, yüzünüzdekine göre çok dahi hassas ve incedir, iyi bir boyun kremine yatırım yapın ve her gün düzenli olarak güneş koruyucu krem sürün.Yaşlandıkça gençleşin50'li yaşlar
Göz çevrenizi tazeleyin
Bu yaşlarda, göz çevrenizdeki hassas deri iyice elastikiyetini kaybederek, yer çekiminin etkisine karşı savunmasız hale gelir. Bu sorunun en etkili çözümü ise üst ve alt blefaroplasti ameliyatıdır - göz çevresindeki fazla derinin ve yağın alınması. Fark edilebilecek hiçbir iz bırakmayan bu operasyon görünümünüzde büyük fark yaratacaktır.

Yüzünüzü gerdirin
Elliler, kadınların estetik müdahalelere en çok başvurdukları yaşlardır. Deri elastikiyetini kaybettiği için, yüz ovali de hatlarını kaybeder. Eğer neşter altına yatmamakta kararlıysanız, lazer sistemleri ile cildinizin dokusunu iyileştirebilir ve elastikiyetini artırabilirsiniz.Dudakları dolgunlaştırın
Dudaklar yaşla beraber incelir. Dudaklarınıza eski dolgunluğunu geri vermek için restylane gibi hyalüronik asit içeren dolgu maddelerinden faydalanabilirsiniz. Etkisi yaklaşık 4–6 ay süren bu enjeksiyonları yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, abartıya kaçmamaktır. Unutmayın, amacınız dudaklarınıza eski hacmini geri vermek, "Bayan Dudak" olmak değil!

Çene ve boyun bölgesini sıkılaştırın
Son yıllarda pek revaçta olan iple asma yöntemi, yüzün her bölgesinde kullanılabiliyor ve etkisi 1-2 sene sürüyor. Bu basit operasyon, doktor muayenehanesinde, lokal anestezi ile sadece yarım saatte yapılıyor, özellikle çene ve boyun bölgesindeki sarkmalar için ideal.