GeriKadın Sağlığı Yaşam tarzınızı değiştirin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşam tarzınızı değiştirin!

Yaşam tarzınızı değiştirin!

"Egzersizi bir yaşam şekli haline dönüştürmek için bu küçük püf noktalarına bir göz atın!"

Kısa mesafelerde araç kullanmayın, hızlı adımlar atarak yürüyün. Eğer yaşadığınız ev çok yüksek katlı değilse evinize iniş ve çıkışlarda merdiven kullanın. Eğer önemli bir sağlık sorununuz yok ise, ev işlerinizi kendiniz yapın.

Yaşam tarzınızı değiştirin

Büyük alışveriş merkezlerinde yürüyen merdiven veya asansör yerine merdivenleri kullanın. Pazar veya diğer alışverişlerde poşet veya paketleri bizzat kendiniz taşıyın. İşe veya evinize servis, dolmuş vb. ulaşım araçlarını kullanırken bir durak önce inip yürümek için zaman kazanın. İşe, eve veya alışverişe giderken aracınızı uzak bir mekana park edin ve yürüme şansı yakalayın.

Yaşam tarzınızı değiştirin

Ailenizle birlikte aktif bir hafta sonu planı yapın. Kumsal kenarında oturmak yerine yürümek, bisiklet sürmek veya kayak yapmak gibi aktiviteleri tercih edin. Konuşmanızı yürüyerek yapın. Telefonda sohbet etmekten hoşlanıyorsanız, portatif bir telefon alarak gezerek konuşma yapabilirsiniz. Bir sinema filmi yerine egzersiz kaseti kiralayın ve boş vaktinizde bu kaseti seyrederek egzersiz yapın.

Yaşam tarzınızı değiştirin

Önemli olan dengeyi kurabilmek

Sağlıklı bir yaşam için alınan kalori ile yakılan kalori arasında kurulacak denge büyük önem taşır. Hangi aktivitenin ne kadar kalori yaktırdığının bilmemiz bu dengeyi kurmada bize yardımcı olacaktır.

Yaşam tarzınızı değiştirin