GeriKadın Sağlığı Yağsız Beden Kütlenizi Arttırın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yağsız Beden Kütlenizi Arttırın

Yağsız Beden Kütlenizi Arttırın

"Sıkı ve esnek bir beden, birçok erkeğin rüyası. Bu hedefe ulaşmak için katedilmesi gereken yol uzun ve zorlu olsa da, imkansız değildir."

Sıkı ve esnek bir beden, birçok erkeğin rüyası. Bu hedefe ulaşmak için katedilmesi gereken yol uzun ve zorlu olsa da, imkansız değildir.

Tek ihtiyacınız olan doğru oranda bir direnç göstermek ve birkaç küçük ancak etkili sırrı bilmektir.
Aslına bakacak olursanız, size ciddi şekilde yardımcı olabilecek bu sırlar, doğru antrenman ve beslenme üzerine üç basit gerçekten ibarettir.

Doğru Şekilde Antrenman

Aynı ağırlığı aynı şekilde belli bir zaman boyunca (bir ya da iki ay diyelim) kaldırmayı alışkanlık haline getirecek olursanız, zamanla kaslar etkinliğini yitirir ve çok az yol aldığınızı görerek hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu nedenle kaldırdığınız ağırlığı düzenli olarak arttırmanız çok önemlidir. Antrenman programınızı üç döneme ayırın ve bu dönemlerin her biri dört ile altı haftalık bir süreye yayılsın.

Dönem 1: Hızlı Kas Gelişimi
Kaslı bir vücuda ulaşmak için yapacağınız antrenmanların ilk dönemi büyük oranda kas gelişimine odaklanmalıdır – yaptığınız antrenman hareketli ve yoğun olmalıdır. Her kas grubu için yapacağınız egzersizi altı ile on kez tekrarlayarak üç tur halinde gerçekleştirin.

Dönem 2: Kazandığınızı Elinizde Tutun
Antrenman sürecinizin ikinci dönemi, ilk dönemde kazanılan gücün korunmasına odaklanmalıdır – kısa bir kardiyo egzersizinin ardından, ağırlık kaldırmaya yoğunlaşın ve bu egzersizi üç ile beş tekrar üzerinden dört ya da beş set halinde yapın. Antrenman enerjik olmalıdır ancak vücudunuza çok fazla ağırlık yüklememeye dikkat edin.

Dönem 3: Hareketli Bir Kapanış
Son dönemde gerçek bir “maraton sporcusu” olacaksınız. Tek seferde hiç ara vermeden, farklı egzersizlerden yapabildiğiniz kadar tekrar yapın – diyelim ki, üç set halinde ve on üç ile on beş tekrar üzerinden. Kardiyo egzersizi üzerine daha da zaman ayırın ve beslenmenize özel bir dikkat gösterin.

Kas Demek Güç Demektir...
Kaslarınızı güçlendirmenin en hızlı yolu fiziksel gücünüzü arttırmaktır – bu nedenle, aynı anda birçok farklı kas grubunu güçlendirecek egzersizler yapın. Örneğin, mekik ya da çeşitli itme hareketleri ve ağırlık kaldırmak gibi.

Kardiyo Egzersizini Unutmayın
Bu egzersiz ile dayanıklılık ve fiziksel kondisyonunuzu arttırabilir, yağlarınızı yakarak kaslarınızı çok daha kısa bir zaman içinde gözle görülür derecede geliştirebilirsiniz! Kardiyo egzersizi sizi bitap düşürecek kadar abartılmamalıdır – haftada iki ya da üç kere, otuzar dakikalık çalışmalar işinizi görecektir.

"Sıkılaşma" sayfamızı ziyaret edin!