GeriAstro Gündem Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı!

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı!

"5 Ekim günü 10° Akrep burcunda gerilemeye başlayacak Venüs, 17 Kasım günü 25° Terazi burcunda son bulacak. Etkileri 23 Kasım tarihine kadar tam anlamıyla sürecek. Venüs, Güneş sisteminde, Güneş’e uzaklık bakımından ikinci sıradaki, sıcaklık bakımından da birinci sıradaki gezegendir. Uzman Astrolog Venüs gerilemesini anlattı..."

KOÇLAR VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

5 Ekim’de gölge yönüyle hayatınıza dahil olan Venüs gezegeni sizleri birden finansal konularla yüzleştirebilir. 7 Ekim’de Venüs gerilemesinin tüm gücüyle hareket etmesiyle ise ekonomik anlamda sizi biraz baskılayabilir. Birden ödemeniz gereken trafik cezaları, vergi borçları ya da icra takip işleri ile ilgili konularda bazı durumları yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Belki süre gelen bir boşanma davanız ya da mal paylaşımınızda hızlı bir sonuç alabilirsiniz. Bu dönemde eşinizin parasal konuları ve size yarattığı ekonomik baskıyı sorgulayabilirsiniz.

Bu dönemde ev, araba alım satım işleriniz veya kredi çekmek durumunda kalacağınız konular önünüze gelebilir. Yön vermek gerekirse Venüs düz pozisyonuna geçene kadar acele karar vermemeniz gerekiyor. Belki de mecburum almam gerekli arabasız mı kalayım ya da eve taşınmam lazım vs. diye düşünceleriniz var. Tabi ki böyle durumlarda yapmanız gerekeni yapacaksınız, fakat daha ince eleyip sık dokumanız gerekecektir. Sadece bunu fark etmeniz yeterli olabilir. Bu süreçte kimseye borç vermeyin ve borç almayın.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

Hukuksal konularda aniden kendinizi davalarınızla uğraşırken bulabilirsiniz. Yolda giderken biriyle tartışıp direk karakolluk olabilirsiniz. Trafik cezaları ile çok sık karşılaşabilirsiniz. Her zamankinden daha usturuplu olmanızda fayda olacaktır.

Var olan ortaklıklarınızı sorgulamak zorunda kalabilirsiniz. Belli bir anlaşma modeli belirlemeli, sadece bundan sonra devam etmeye değer mi değmez diye düşünmeli ve bir akrep gibi paranıza, yaşamınıza ortak olan insanları gözlemlemelisiniz.

30-31 Ekim’de Venüs ve Uranüs karşıtlığı önemli bir ilişki başlatmanıza neden olabilir. Ya da geçmişte bir türlü unutamadığınız bir aşk tekrar önünüze gelebilir.

VENÜS GERİLEMESİ BAŞLIYOR! 8 YILLIK HESAP KAPANIYOR! (TIKLAYIN)

1 Kasım tarihinden sonra gerileyerek gelen Venüs Terazi burcuna geçiş yapacak ve 8.evinizden 7.evinizde gerileyecek. Bu da sizin evlilik, ortaklık, ilişkiler alanında gerilemeye devam edeceğiniz anlamına geliyor. Genelde bu transit etkisi başka bir ilişkiniz varken farklı bir ilişkiye heyecan duymanıza neden olabilir. Gizli bir şeyler yürütmek zorunda kalabilirsiniz. Ya da etrafınızda, çalışma arkadaşlarınızın eşleri tarafından kıskanılabilirsiniz. Uranüs gezegenin dönüp Koç burcuna gerileyerek gelmesiyle zaten ilişkilerinizde büyük bir devrim yapacağa benziyorsunuz. 23 Kasım sonrası bakalım hayatınızda kiminle olacaksınız, bakış açınız ne olacak, uzunca yıllar devam edecek olan bu serüven bakalım sizleri nerelere götürecek?

BOĞALAR VE YÜKSELEN  BURCU BOĞA OLANLAR

5 Ekim’de gölge yönüyle hayatınıza dahil olan Venüs gezegeni sizleri ilk olarak eş veya partner ilişkilerinizden yana biraz zorlayabilir. Eşinizle uzun zamandır parasal konularda yaşadığınız sorunları bu süreçten sonra taşıyamayabilirsiniz. Bazı gizli kalan şeyleri öğrenmeniz söz konusu olabilir. 7 Ekim sonrasında Venüs’ün tüm hızıyla gerilemeye başlıyor olmasıyla ilişkilerde ego savaşını veya özgürlük anlayışını sorgulayabilirsiniz. İlişkinizdeki aşkın ve tutkunun yerini daha fazla menfaatler almaya başlıyor olabilir. Özellikle partnerinizle hukuksal bazı konularınız varsa ve bu alanda beklediklerinizi bir türlü elde edemediyseniz yeni yöntemler denemek isteyebilirsiniz. Tabi bu yöntemleri böyle bir zamanda denemek doğru olur mu, tartışılır. Doğru olan, acele etmeyerek davranmak ve sonradan pişmanlık duymayacak tavırlar içinde olmaktır. Sizler için iyi haber mi kötü haber mi bilemeyeceğim ancak eskide bıraktığınız bir ilişki tüm pişmanlığı ile geri dönmek isteyebilir. Buradaki ilişki şu an sizin sevgiye açlığınızdan kaynaklı başlayabilir fakat 20 Kasım sonrası hiçbir şeyin değişmediğini görmek sizi üzebilir de. Böyle retrolu bir dönemde denenmiş bir şeyi denememenizi tavsiye edebilirim.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı30-31 Ekim tarihlerinde Venüs ve Uranüs karşıtlığı oldukça ilgili çekici bir durumda. Biz bu açıya “her an her şey değişebilir açısı” diyoruz. Malum Uranüs Boğa burcunda ve geriliyor. Bunun sizler için çok daha büyük bir anlamı var. Evliliğe giden bir ilişki birden bitebilir. Ayrılığa giden bir ilişki ise aniden evliliğe gidebilir. Bu haritanıza göre ve yaşam öykünüze göre değişim gösterir. Her hâlükârda bir şeylerin ani ve hızlı olacağını söyleyebiliriz.

1 Kasım sonrasında Venüs’ün gerileyerek Terazi burcuna geçmesi ve sizin sorumluluklarınız üzerinde hareket edecek olması sizleri biraz tembelleştirebilir. Sanki üzerinize bir ağırlık çökmüş ve ne yapacağınızı bilemiyor duygusu içinde olabilirsiniz. Bu dönemde hemen detoks programları yapmanızı tavsiye edebilirim. Ya da sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitenizi arttırma gibi aktivitelere ağırlık vermenizde fayda var. Aşırı yeme isteği artışına dikkat etmelisiniz. Bu süreçte zehirlenmelere ve alerjik rahatsızlıklarınıza ayrıca dikkat etmelisiniz. 6-7 kasım civarında Venüs gezegenin Mars gezegeni ile yakalayacağı olumlu açı sonucu, son 1 aydır kariyerinizle ilgili konular, beklediğiniz bir işe giriş yapabilme ihtimalini de öngörebiliyor. Bu dönemde eski hesapları kurcalayıp kendinize hatırlatmalısınız. Yeni bir işe başlamak adına bir sıkıntınız yok.

İKİZLER VE YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR

5 Ekim’de gölge yönüyle yaşantınıza giren Venüs, 7 Ekim’de gerilemeye tüm hızıyla başlıyor olacak. Sizlerin 6.evinizde gerçekleşmeye başlayacak olan bu transit geçişi, gündelik yaşamınızdaki yüklerinizi ve sorumluluklarınızı tekrar gözden geçirmenize sebep olabilir. Devletle ilgili işleriniz varsa veya çalışma ortamınızda biraz olsun huzursuzluklar başladıysa demek oluyor ki Venüs Akrep yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Ekim ayına başlarken iş ortamınızdan ayrılmak zorunda kaldıysanız ya da yöneticileriniz tarafından üzerinizde bazı baskıları hissetmeye başladıysanız bunların üzerine öfkelenmek yerine her zamankinden daha fazla gayret harcamalısınız. İş ortamınızda bayan çalışanlar var ise öncelikle bu noktada ekstra dikkatli olmalısınız. Bazı rekabet ortamları oluşabilir ama bu rekabet çok daha gizli ve sinsice ilerleyebilir. Bu alanda daha uyanık davranmanız ve sevgi dolu yönünüzü kaybetmemeniz gereklidir. Ne demiş eskiler “dostuna yakın düşmanına daha yakın olacaksın”. Egonuz incinse dahi yaşanılan olayların geçici olduğunu düşünün ve nezaketinizi kaybetmeyin.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

30-31 Ekim zaman diliminde Venüs’ün Uranüs ile tam karşıtlık yapıyor olması ile bugüne kadar verdiğiniz hizmetlerin görünmediğini düşünebilir ve bazı nankör davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun önlemini almak adına Venüs gerilemesi başladığı dönemlerde yüklerinizi biraz daha hafifletmeniz doğru olacaktır.
1 Kasım sonrası Venüs’ün Aşk, eğlenceler ve şans evinize geçmesiyle birlikte yaşama karşı enerjiniz daha olumlu bir yönde ilerleyecek. Eski neşenizi ve keyfinizi kazanacağınız güzel olaylarla karşılaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insan tarafından güzel bir teklif alabilirsiniz. Geçmişte küs olduğunuz biriyle tekrar bir araya gelebilir ve neden bu duruma geldik diye sorgulayabilirsiniz. Yaşantınızda belki hiç bu kadar çocuk sahibi olmak istememiş olabilirsiniz. Tutkularınızı arttıran Venüs gezegeni size yeni deneyimler yaşatabilir. Belki de içinizdeki çocuğu keşfedebilirsiniz. Yeni yaratıcı ve sanatsal hedeflerinize doğru yönelmeniz bu dönem sizleri oldukça başarıya götürecektir.

YENGEÇLER VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR

07 Ekim tarihinde Venüs gerilemesinin tam hız kazanmasıyla aşk hayatınızda büyük bir sorgulamaya girişebileceğinizi söyleyebiliriz. 5.evinizde gerilemeye başlayacak olan Venüs gezegeni eski aşklarla karşılaşmalar ya da yarım kalan hesapları kapatma yönelimi verebilir. Özellikle Evli olan Yengeçleri veya ilişkisi olanları oldukça silkeleyecek bir Venüs gerilemesi söz konusu olabilir. Çok eski olan bir ilişkinin size tutkuyu hatırlatmasıyla birden var olan ilişkinizdeki mutsuzluğu görmeniz arasında kalabileceğiniz bir serüven içine girebilirsiniz.
Yeni bir şey başlatmaktan daha çok kaybettiğiniz tutkunuzun peşine düşebilirsiniz. Belki de kendinize bu yolda kızacaksınız. Neden cesur olmadığınızı ya da neden bağlılık duygunuz yüzünden kendinizi mutsuz ettiğinizi düşüneceksiniz. Bu süreçte üzülmeden ilerlemek için 5.evinizi doğru bir şekilde değerlendirmelisiniz. Mesela yaratıcılığınızı geliştirecek konulara eğilim göstermelisiniz. Üretmelisiniz ya da paylaşmalısınız. Hobilerinizi bu dönemde harekete geçirin. Fotoğrafçılık, sanat veya spor gibi aktiviteler size kendinizi çok iyi hissettirecektir.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

30-31 Ekim tarihlerinde Venüs ve Uranüs karşıtlığını deneyimleyeceksiniz, kariyeriniz ve aileniz ile ilgili ortak bir konuda karar vermek durumunda kalabilirsiniz. Evinizden taşınmak isteyebilirsiniz. Ya da ani bir şekilde bulunduğunuz ortamınızdan ayrılma kararı alabilirsiniz. Belki de çalışma alanınızda bir değişim yapacaksınız ve bunla ilgili bazı fırsatlar önünüze gelecektir. Yaşadığınız yer ile ilgili ertelenmiş düzenlemeler yapabilirsiniz. Evinizle ilgili bazı hasarları toparlamak, yeniden yapılandırmak, kentsel dönüşüm tarzı konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 1 Kasım’da Venüs’ün gerileyerek Terazi burcuna geçmesi size bu konudaki kararlarınızda destek verebilir. Tabi en önemli konu ne istediğinizi biliyor olmanız olacaktır. Örneğin belki işinize eviniz uzak geliyordur ve artık bu mesafeye çözüm bulmak isteyeceksiniz. Eski mülakatlarınız ve çözemediğiniz bazı işleriniz için 6-7-8 Kasım oldukça güzel haberlere işaret etmektedir.


ASLANLAR VE YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR

07 Ekim tarihinde Venüs’ün tüm hızıyla gerilemeye başlaması sizin 4.evinizde gerçekleşecek. Bu gerileme ile ilgili genelde birçok yerde aile ve yuva ile ilgili temaları sorgulayacağınızı okuyacak olsanız da aslında nereye ait olduğunuzu ve evinizin neresi olduğunu sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bir yere ait olma duygusu tetiklenebilir. Kendi yaşam alanınızı kurma ve artık kendi krallığınızı ilan etmek isteyebilirsiniz. Belki de 31 Ekim’de Venüs-Uranüs karşıtlığı ile hayatınızdaki çok büyük bir problemi çözüm noktasına götüreceksiniz. Belki çözülmemiş bir miras konusu ya da ailevi önemli bir konunuzu artık kapatmak ve kendinize yeni bir yön kazandırmak isteyeceksiniz. Bugüne kadar yaptıklarınızı ya da yaşadıklarınızı kendinize itiraf edeceksiniz ve egonuzla büyük bir yüzleşme yaşayacaksınız. İşte aslında bu harika bir durum sizler için. Bazı şeyleri kabul etmek sizi sakinleştirecek. Kendinize bu transit etkisinde öyle güzel bir yaşam alanı oluşturacaksınız ki buna siz bile şaşıracaksınız.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

1 Kasım’da Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle yakın çevre iletişimlerimizde pozitif yönde güzel gelişmeler yakalayabileceğiniz gözüküyor. 31 Ekim’e kadar muhtemelen ilişkilerimizde büyük bir eleme gerçekleştireceğimiz için sonrasında yeni insanlar tanımaya ve yeni çevreler geliştirmeye yönelebileceğiz. 3.ev transitinde dedikodulara ve yanlış anlaşılmalara çok dikkat etmelisiniz. Kardeşler, kuzenler ya da akrabaların sağlık sorunları sizleri de biraz meşgul edebilir. Bu alanda destek vermeniz gerekebilir. Çok yakın bir arkadaşınızın farklı bir yönüyle karşılaşabilirsiniz. Mümkün oldukça seyahatlerinizde bir aksaklık yaşamamak adına her zaman dikkatli olmalı ve kontrollerinizi normalden daha sık yapmalısınız. Sosyal medya hesaplarınız ya da banka şifrelerinize ayrıca dikkat etmelisiniz. Aldığınız her ürün hep kaskolu veya alternatifli olmalıdır. Yeni bir ilişki başlatma fikri sizin için çok doğru olmasa da kendinize dönmeyi ve kendi ait olduğunuz yeri tespit etmeye çalışmalısınız.

BAŞAKLAR VE YÜKSELEN  BURCU BAŞAK OLANLAR

07 Ekim tarihinde Venüs gezegeninin iletişim eviniz olan 3.evinizde gerilemesi ile yeni dostluklar hayatınıza dahil olabilir. Şehir değiştirme veya her zamankinden daha fazla seyahat etmeniz gereken iş imkanları içinde olabilirsiniz. Yeni bir hedefinizi tanıtmak için sosyal medya hesabı oluşturma veya yeni bir blog açma gibi bir proje ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Eğer haritanızda Venüs geriliyorsa bunu yapmak keyifli sonuçlar verebilir. Eskiden gelen küslüklerle ilgili yeniden bir araya gelme, buzları eritme konuları söz konusu olabilir. Bazı yükselen başaklar yeni eğitim programlarına başlayabilirler. Yeni eğitim ve yeni seminerler bu dönem için harika bir plan olabilir. Kendinizi bu yönde geliştirmeniz sizi çok motive edebilir. Komşularınızla olan ilişkilerinize dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz. Size iftira atmak isteyen veya size karşı geçmişte kini olan birinin bazı konuları önünüze sunması ve size baskı oluşturması mümkün olabilir. Sosyal medya ve arkadaşlık ilişkilerinizdeki konulara ayrıca dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı
30-31 Ekim tarihlerinde Venüs ve Uranüs arasındaki karşıtlıkla birlikte bu tür konular gündeminize aniden gelebilir. Hukuksal konular veya devlet ile ilgili işlerinizde önemli bir haklılığınız anlaşılabilir. 1 Kasım’da Venüs’ün Terazi burcuna gerilemesi ile parasal ve finansal kazançlarınızla ilgili değişimlere sizi yönlendirebilir. Riskli yatırımlardan uzak durmalı ve kolay yoldan para kazanma fikrinden uzak olmalısınız. Siz başaklar zaten kolay yolu çok sevmeseniz de bu alanda ilk kez “basiretim bağlandı” cümlesini kullanabilirsiniz. Kendi değerlerinize ve paranıza sahip çıkmanız gereken bu dönemde, tasarruflu hareket etmelisiniz. Eşinizden kaynaklı bazı ekonomik aksaklıklar veya restleşmelere karşı dikkatli olmalısınız. “Senin ödemen gerekenler” ya da “benim ödemem gerekenler” diye belli sert çıkışlar yapmamalısınız. Eğer ilişkinizde boşanma noktasına geldiyseniz bu tarihler mal paylaşımı yapmak ya da hukuksal hesaplaşmalar yaşamaya oldukça açık olabilir. Bu alanda kendi haklarınızı her zaman koruma yönünde mantıklı adımlar atın. Merhametinize yenileceğiniz konular önünüze gelse bile sınırlarınızı ilişkinizde çekmelisiniz. 23 Kasım’dan sonra yeni bir ilişki yüzünüzü güldürebilir.

TERAZİLER VE YÜKSELENİ TERAZİ OLANLAR

07 Ekim tarihinde Venüs gezegenin Akrep burcunda tam hızıyla para evinizde gerilemeye başlaması sizleri biraz ekonomik açıdan yorabilir. Siz teraziler özellikle 2010 yılından bu yana finansal ve ekonomik süreçlerinizi bir türlü düzeltememiş olabilirsiniz. Bu dönemlerde gerileyen Venüs’ün yönetici burcu Terazi Satürn gezegeninde misafirdi. 8 yıl önce başlayan bu döngünün artık sona gelmesi en çok sizlere yarayacak. 26 Ekim tarihinde kavuşacak olan Güneş-Venüs artık bu 8 yıllık döngüyü tamamen bitirecek.
Geçen bu süreçte kendinizi ekonomik alanda bir türlü ispatlayamadınız. Bu süreç son ayarlamalarını yapabilir. O dönemlerde yaptığınız fedakarlıkları veya yanlışları artık yapmamanız gerekmektedir. İyi kazanacağınız bir süreç söz konusu olabilir. 23 Kasım sonrası bunu daha rahat hissedeceksiniz. Fakat 30-31 Ekim’de karşılaşacağınız Venüs-Uranüs karşıtlığı ile kemerleri biraz daha sıkmalı ve temkinli olmalısınız. Bu süreçte iyi para kazanma ya da uzun süredir süren bir davanın maddi kazanımlarını elde etmek durumunda olabilirsiniz. Bu kendi bireysel doğum haritanıza ve yaşam öykünüze göre değişim gösterecektir.
Elinize aniden geçen bir para ya da yükselen bir maaşınız olursa asla bir güvenle bunu boşa harcamayın. Kendinize birikim hesapları oluşturabilir ya da geleceğe yönelik yeni seçimler yapabilirsiniz.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

1 Kasım’da Venüs’ün terazi burcuna geçmesiyle değer ve saygıyı oldukça fazla sorgulayabilirsiniz. Hayatınızda sizi aşağıya çeken ve huzursuz insanlardan ayrılmak isteyeceksiniz. Sürekli insanları ve çevrenizi idare etmenin ne kadar zor olduğunu fark ederek kendinize değer vereceksiniz. Evet doğru duydunuz! Buna sizde pek inanmıyor olabilirsiniz fakat Venüs kendi burcunuza geçtiğinde karizmanız artacak ve özgüven duygunuz muhtemelen yükselecektir. Bu durumda kendinizle barış imzalayacaksınız. Yeni başlangıçlar yapabilir, yeni bir ilişki başlatabilirsiniz. Eylül aylarında kırıldığınız bir ilişkiniz tekrar bir dönüş sergileyebilir ve ilişkinizi yeniden başlatabilirsiniz. Yeni bir iş teklifi alabilir ve kariyerinizde pozitif bir zaman dilimine ilerleyebilirsiniz. Unutmayın ki şifre yenilik olacaktır. 23 Kasım’a kadar dengede kalmaya özen gösterin.

AKREPLER VE YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR 

7 Ekim’de sizin burcunuzda gerilemeye başlayan Venüs eminim ki en çok sizleri meraklandırıyordur. Venüs transiti ilişkileriniz veya evliliğinizde yeni bir yön kazandırmaya geliyor da diyebiliriz. Venüs Akrep burcunda her ne kadar rahat etmiyor desek de, sonuçta üzerinizde güzel etkiler barındırdığınız bir dönem sizlerle olacak. Bunu korku dolu geçirmek yerine layığı ile bu geçişi güzel değerlendirmelisiniz. Öncelikle Akrep burcunun ön sezgileri ve tutkusu her zaman onu yorar. Bu iki duygu 23 Kasım tarihine kadar kendinizi oldukça zorlayabilir. Jüpiter’in, Merkür’ün, Güneş’in ve Venüs’ün Akrep burcunda hareket ediyor olması ile yaşama veya partnere meydan okuma duygusu oldukça artabilir. Evli Akrepler ilişkilerinden beklentilerini zorlayabilirler. Belki uzun süredir yaşadıkları evliliklerinde bir yön kaybı yaşıyor olabilirler. Bu ilişkideki fedakarlıklarınızı sorguluyor olabilirsiniz. Haksız sayılmazsınız ancak sizler bundan daha önceki yıllara dönerek neleri bile bile kabul ettiğinize bir bakmalısınız. Burada tek suçlu karşı taraf olmayabilir. Şapkanızı önünüze koyma ve artık yüzleşme zamanı geldi. 30-31 Ekim zamanlarında yaşayacağınız Venüs-Uranüs karşıtlığı pamuk ipliğine bağlı ilişkileri oldukça sarsabilir. Bugüne kadar kime neden, ne kadar değer verdiniz ya da ne kadar fedakârlık yaptınız. Bunları anlama zamanı.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

1 Kasım tarihinden sonra Venüs gerileyerek sizin 12.evinizde ilerleyecek. Bazı gizli kalmış ya da kendinizden sakladığınız gerçeklikleri öğreneceksiniz. Belki de en yakın dostunuzun ya da eşinizin size hiçbir zaman dost olmadığını fark edeceksiniz. Özellikle sizi son 1,5 yıldır parasal konular çok yordu. Ekonomik konular ve partnerinizle olan ekonomik restleşmeler sizi çok yıprattı. Ortak iş yapan bazı akrepler iş alanlarını ve yönlerini değiştirme kararı alabilirler. Rekabet oldukça artacak. Bu alanda bir kere arka planda asla işler yürütmeyin. Oldukça şeffaf olun. 29 Ekim tarihinde Merkür ve Jüpiter’in sizin burcunuzda harika bir kavuşum yapmasıyla bazı konularda yeni başlangıçlar ve önemli sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

YAYLAR VE YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

07 Ekim tarihinde Venüs’ün 12.evinizde gerilemeye başlamasıyla bazı duygularınızın ya da korkularınızın yeniden tetiklenmesine neden olabilir. Bu duruma karşı soğukkanlı yaklaşmalı ve bunu lehinize çevirmek için harekete geçmelisiniz. Arka planda yürütülen bazı gerçeklerle yüzleşmek siz iyimser Yaylar için oldukça tatsız olsa da yavaş yavaş kime ne kadar güvenmeniz gerektiğini de öğreniyorsunuz. Bunu, sizi kısa vadede üzecek ve gerecek olsa da uzun vadede bir kazanç olarak düşünün. Çalışma ortamınızda bazı değişimler sizi şaşırtabilir. Yeni iş sorumlulukları yüklenebilir ya da uzun zaman önce ayrıldığınız bir iş ortamınıza geri dönmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun sonucunda mutsuzluğunuzu iş ve çalışma ortamınızda isyan veya rekabet durumuna ilerletmeyin. Arkanızdan konuşulanlar sizi hiç ilgilendirmesin. Aksine bu durumda olumsuz olabilecek enerjinizi kendinizi ve iş hayatınızı geliştirerek yüceltebilirsiniz. Siz Satürn Yay sürecini 3 yıl boyunca ne zorluklarla aşmış kişilersiniz. Artık bu yaşanılanlar tecrübelerinizi uygulamak ve meyvelerini almaktan öte olamaz. Bu sizi hiç kaygılandırmasın. Aksine sağlığınızla ve yaşamınızda yarar sağlayacak spor vb. aktivitelere ağırlık verin. Bu dönemde zehirlenmelere dikkat edin. Vücudunuz her şeye hassas ve tepki verebilen noktada olabilir. Fastfood ve aburcubur tarzı beslenmek yerine sağlıklı beslenmeye özen gösterin. 30-31 Ekim tarihlerinde gerileyen Uranüs ve Retro Venüs önemli bir karşıtlık gerçekleştirecek. Burada çalışma ortamınızda bazı değişimler söz konusu olabilir. Aniden işten ayrılma ve benzeri fevri tavırlarla hareket etmeyin. Bu enerjiyi doğru kullanırsanız terfi bile edebilirsiniz.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

1 Kasım tarihinden sonra Venüs’ün gerileyerek 11.evinize ulaşması sizlere derin bir nefes aldıracaktır. Sosyal çevrenizde yeni ilişkiler kurmanız ve bu alandan gelen bir ilişki sizi oldukça heyecanlı bir serüvene ilerletecektir. Eski bir ilişkinizle bir projede tekrar bir araya gelmek zorunda kalabilirsiniz.

OĞLAKLAR VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR 

7 Ekim’de Venüs gezegeninin tüm hızıyla Akrep burcunda gerilemeye başlamasıyla yaşantınızda uzun zamandır problemli ilişkilerinizi sorgulamaya başlamış olabilirsiniz. Uzun zamandır aşırı kontrolcü tavrınız sizi ve çevrenizdeki arkadaşlıklarınıza zarar vermiş olabilir. Dostluk ve düşmanlık kavramlarını bu süre zarfında daha iyi anlamaya başlayabilirsiniz. Özellikle 1 Kasım’a kadar sosyal ilişkilerinize ara vererek yalnızlaşmayı tercih edebilirsiniz. Yersiz bir şekilde sevilmediğinizi düşünüp bunun sonucu belli peşin hükümler içerisine girebilirsiniz. Yakın dost ve arkadaşlık ilişkilerinizde kırıcı olmak yerine daha sakin kalarak, farklı bakış açısı içinden de olayları değerlendirmelisiniz. Aşk ve ilişkiler konusunda yaşadığınız bazı hayal kırıklıkları bu süreçte tekrar önünüze gelebilir. Partnerinizin parasal durumları size artık bir yükmüş gibi gelebilir. Bu alanda karşı tarafın davranışlarını sorumsuzca bulup, haberiniz olmayan ekonomik bir borçlanmayı ya da sizden habersiz harcadığı bir parayı öğrenebilirsiniz. Sizin en hassas olduğunuz konular özellikle maddi güven içeren noktalar olduğu için burada çok sert sözler söyleyebilirsiniz. Lütfen daha sakin olun ve aşırı kontrolcü tavrınızı esnetin.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı
30-31 Ekim tarihlerinde yaşanacak olan Venüs-Uranüs karşıtlığı ile ani bir ilişki başlatabilirsiniz. Bu ilişki geçmişte sizi üzmüş fakat sizin bir türlü kopamadığınız bir ilişki modeli olabilir. İhtiyacınız olan şu an bu olmasa da ilk kez belki sonunu düşünmeden bu konuda ilerlemek isteyebilirsiniz. Aşka duyduğunuz tutku artıyor. Size duyulan bir sevgiye karşılık verebilirsiniz. Bu sizi hem kariyeriniz de hem de yaşama karşı olan duruşunuzda oldukça motive edecek. Kendinizi daha güçlü ve daha huzurlu hissedeceğiniz bir dönem diyebiliriz. Parasal anlamda 23 Kasım’dan sonra derin bir nefes alabilirsiniz. Sadece Venüs’ün Terazi burcundaki sürece daha dikkat etmeli hem partner hem de otorite figürleri ile restleşmelere gitmemelisiniz.

KOVALAR VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Venüs gerilemesi 7 Ekim’de tüm gücüyle Akrep burcunda gerilemeye başlıyor ve sizlere kariyeriniz adına önemli bir dönem başlatıyor. Uzunca yıllar kariyeriniz sizi istediğiniz şekilde mutlu etmemiş olabilir. Belki de gerekli zamanı veya özeni gösterememiş olabilirsiniz. Ancak belki ilk kez uzun zamandır kariyeriniz ile ilgili beklediğiniz haberleri ulaşabileceğiniz bir süreç başlıyor. Tamamlayamadığınız bazı işler ya da kariyeriniz uğruna feda ettiklerinizle yüzleşme zamanı geldi. Bu sizi hemen korkutmasın. Bu Retro ile kariyeriniz için size verilen sözlerin artık yerine gelmeye başladığını görebilirsiniz. Özellikle 30-31 Ekim tarihlerine kadar sabırlı ve atak bir şekilde ilerlemelisiniz. Bu zamanlarda yeni bir iş teklifi alabilirsiniz ya da yeni bir başlangıç söz konusu olabilir. Yaşamla olan bağlarınızı heyecan üzerine kuran bu birliktelikler sizleri sınayacak noktaya getirebilir. Hayatınızı ve isteklerinizi yeniden gözden geçirme süreci başladı. Aile ve kariyer tarafında değişmesi gereken konularda yenilenmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir kariyer yolu seçebilirsiniz. Kariyer gelişiminiz adına üstlerinizle ya da önemli otoriter figürlerle görüşmeler sağlamak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte yaşadığınız yer ve aileniz ile ilgili konularda bazı gerginlikler ve yanlış anlaşılmalar olabilir.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

1 Kasım’da Venüs’ün Terazi burcunda gerilemeye başlamasıyla, aşk ve ilişkilerde romantik adımlar alabilirsiniz. Kişisel görünümünüz ve enerjiniz partnerinizin üstünde kalıcı etkiler bırakacak. İyi olan da kötü olan da fazlasıyla görünür olacağından, görüşmelerinizde sizi yorabilecek konulara karşı biraz daha uzlaşma taraftarı tavırlar sergilemelisiniz. Kariyerde gizli rekabetler kızışabilir, dikkat edin. Arka plan ve hayatınızın görünmeyen yönlerini yeniden düzenleme ve arındırma zamanı gelmiş olabilir. Fiziksel ve ruhsal olarak yenilenip karşınıza çıkan fırsatları kullanmak için hazır hale gelmeniz adına önemli deneyimler yaşayacaksınız. Gizlilik gerektiren konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Finansal anlamda kendinizi yenileyeceğiniz önemli fırsatlar oluşabilir.

BALIKLAR VE YÜKSELEN BURCU BALIK OLANLAR

7 Ekim’de Venüs gezegeninin tüm gücüyle gerilemeye başlamasıyla aileniz ile ilgili sizleri şüpheye ve tereddütlere itecek bazı kararsızlıklarla yüzleşebilirsiniz. Duygusal ve ruhsal açıdan oldukça yorgunsunuz. Bir yerde kalmak isterken o yerden gitmekte istiyor olabilirsiniz. Sizi sadece kararlı olmak kurtaracak. Doğru olanı ve gerçek olanı bulmak sizlere her zamankinden zor gelebilir. Cesaret sağlayamadığınız her adım için sonrasında pişman olabilirsiniz. Bu sebeple bu ay iletişimizde netlik isteyerek en doğru kararı verin.
Yeni bir eğitim programına başlamak adına önemli şanslar elde edebilirsiniz. Seyahatler konusu hayatınızda daha fazla önem kazanacak. Yurtdışı ile ilişkileriniz ve bağlantılarınız güçlenebilir. Ticari projeleriniz adına yeni adımlar atabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili uzlaşmak zorunda kalmanız gereken ve ortak değerlerinizi korumanız gereken sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Hafta başından itibaren yakın çevre, kardeş veya akraba ilişkilerinizde bazı yanlış anlaşılmalar, sizleri ilişkilerde nerede hata yapıyorum sorgusuna itebilir.

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

30-31 Ekim Venüs gezegeninin Uranüs’le karşıtlık yapması sizleri ekonomik anlamda önemli bir karara yönlendirebilir. Bu durum belki ailenizle kardeşleriniz arasında bir mülk tartışması yaratabilir. Bu tarihlerde kariyerinizle ilgili akıllarda iz bırakacak bazı eylemlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Aniden gerçekleşen tekliflerle kariyerinizi büyük bir başarıyla yeniden oluşturabilirsiniz. Kariyerde yenilenme zamanı denebilir. Belki de bir ilişkinizi sonuçlandırıp davalarınızı bu dönemde tamamlayabilirsiniz. Eşle mal paylaşımına gidebilirsiniz. Özellikle Venüs gerilemesi sonlanana kadar bu alana yoğun bir ilgi gösterebilirsiniz. 1 Kasım’da Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle bazı borçlarınızı ödeyebilecek yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Finansal ve hukuki zor meselelerinize çözümler bulabileceksiniz. Belki de ev ya da araç alma ve satma işlemleri ile meşgul olabilirsiniz. 23 Kasım’a kadar bu tür konularda aksiyonda bulunmamanız daha doğru bir karar olabilir.

False