Geriİyi Yaşam Vazelinin 10 Farklı Kullanım Alanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vazelinin 10 Farklı Kullanım Alanı

Vazelinin 10 Farklı Kullanım Alanı

"Vazelin onlarca yıldır var, ama ne için kullanılıyor? Her daim ecza dolabımızda bulunan vazelin, dudakları nemlendirmenin çok ötesinde işler yapıyor. İşte vazelinin 10 farklı kullanım alanı..."

1. DUDAK

Vazelin, dudaklar için yoğun bir nemlendirme sağlar. Hatta piyasada bulunan pahalı dudak nemlendiricilerine bile rakip olabilir. Bir miktar vazelin ile toz şekeri karıştırın, dudaklarınıza hafifçe masaj yaparak uygulayın. Dairesel hareketlerle masaj yaptıtan sonra dudaklarınızı silin. Rujunuzu sürün ve dışarı çıkmaya hazırsınız!

2. AYAKLAR

Vazelin, çatlak ayakları iyileştirmek ve daha yumuşak yapmak için en iyi tedavilerden biridir. Geceleri ayağınıza vazelin sürün ve ince panmuklu bir çorap giyin. Sabah uyandığınızda ayaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz. 

3. TIRNAKLAR

Yoğun nemlendirme özelliği bulunan vazelin, el ve tırnaklarda da işe yarıyor. Tırnak etlerini yumuşatarak manikür görüntüsü sağlayan vazelin, kurumuş elleri de onarıyor. 

Vazelinin 10 Farklı Kullanım Alanı

4. CİLT VURGULAYICI

Elmacık kemikleriniz ve kaş kemiklerinize minik bir vazelin uygulamak, makyajınıza nemli bir dokunuş katabilir.

6. DİRSEKLER

Özellikle masa başında çalışanlar, dirseklerin çatlaması ve sertleşmesinden bir hayli muzdarip. Uyumadan önce dirseklerinize vazelin sürerseniz, kısa süre sonra eski haline dönecektir. 

7. TAKMA KİRPİKLER

Vazelin, takma kirpikleri çıkarmanın en kolay yöntemlerinden biridir. Bir pamuğa vazelin sürün ve yacaşça kirpik diplerinize uygulayın. Takma kirpikleriniz kolayca çıkarken, kendi kirpiklerinizin de kopmasına engel olacak. 

Vazelinin 10 Farklı Kullanım Alanı

8. SIKIŞMIŞ ÇEKMECELER

Evet yanlış duymadız. Vazelin sadece cilt için kullanılmıyor. Eğer evde sıkışmış, açamadığınız bir çekmece varsa vazelinden yardım alabilirsiniz. Sürekli sıkışan çekmecenizin açıldığı kısma vazelin sürün. Bir daha sıkışmayacak. 

9. FERMUARLAR

Vazelin, tıpkı çekmeceler gibi sıkışmış fermuarları da açıyor. Kıyafetinizin fermuarı sıkıştıysa, fermuarın iki yanına da biraz vazelin sürün. Hemen açılacaktır. 

10. ATEŞ YAKICI

Kamptasınız ve ateş yakmanız gerekiyor. Bir pamuğa vazelin dökün ve ateş yakacağınız dalların üzerine koyun. Kibriti çakın ve kamp ateşiniz hazır.

MAHMURE ÖZEL

False