GeriKadın Sağlığı Ünlülerin vücut bakımı sırları!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlülerin vücut bakımı sırları!

Ünlülerin vücut bakımı sırları!

"Ünlü isimler yaz bitimindeki vücut bakım sırlarını anlatıyor..."

Özlem Yıldız Serter

Masajdan vazgeçmiyor
Sunucu Özlem Yıldız Serter, eylül ayında yaz döneminde ihmal ettiği masaj yaptırma alışkanlığına yeniden başlıyor. Cildinin kurumasını önlemek için bol miktarda nemlendirici kullandığını belirten Serter, el ve ayak bakımını da ihmal etmiyor. Bunların yanı sıra rutin bakımlarına ara vermeyen güzel sunucu, cildinin nem dengesini korumak için duşun ardından mutlaka güneş sonrası için bir ürün kullanıyor.

Ünlülerin vücut bakımı sırları

Demet Şener Kutluay

Düzenli yaşayarak bakım yapıyor
Bakım söz konusu olduğunda yaz kış ayrımına girmediğini belirten Kutluay, öncelikle dört mevsim 50 koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullandığını söylüyor. Balyaj ya da röfle yaptırmadığı için saç bakımında özel bir uygulamaya ihtiyacı olmayan Kutluay, çeşitli ürünlerle saçlarını korumaya özen gösteriyor. Güzel model ayrıva, kaliteli hayat sürerek düzenli spor yaparak ve beslenmede balık, sebze ve meyve tüketmeye özen gösterek sağlıklı bir vücuda, güzel bir cilde sahip olunabileceğini vurguluyor.

Ünlülerin vücut bakımı sırları

Pelin Körmükçü

Saçlarına özel bakım yapıyor
Yaz aylarında saçlarının zarar görmemesi için röfle ve balyaj yaptırmadığını belirten oyuncu Pelin Körmükçü, yıpranma ve kurumaya karşı serum maskesi uyguladığını söylüyor. Cilt ve yüz bakımında ise nemlendirici kullanımını arttıran Körmükçü, kullandığı bakım ürünlerinin medikal içerikli olmasına özen gösteriyor. Pelin Körmükçi makyaj olsun olmasın her akşam yüz temizliği uyguladığını belirterek, bunu herkese öneriyor.

Ünlülerin vücut bakımı sırları

Buket Dereoğlu

Cildi içten nemlendiriyor
vücut için yaz kış farklı bir uygulama yapmadığını itiraf eden oyuncu Buket Dereoğlu, cildi için nemlendirici krem kullanıyor ve ayda bir kez peeling yapıyor. Yüzünü temizlemek için tonik yerine soğuk sodayı tercih eden oyuncu, bu sayede gözeneklerinin sıkılaştığını belirtiyor. Kuruya yakın karma bir cilde sahip olan Buket Dereoğlu, duş sırasında bebe yağı kullanarak bu sorunu gidermeye çalışıyor. Sık sık duş yapan, iş dışında fazla makyaj yapmayan Dereoğlu, bol su içerek vücudunu içten nemlendirmeye de özen gösteriyor.

Ünlülerin vücut bakımı sırları

İpek Tanrıyar

Kaliteli uykunun gücüne inanıyor
Bu yaz çok özen göstermesine rağmen yüzünde güneş lekeleri oluştuğunu belirten oyuncu ve sunucu İpek Tanrıyar, bu sorunu lazer yöntemiyle tedavi ettireceğini söylüyor. Profesyonel cilt bakımı yaptırmayan, sağlıklı bir cildin kendini yenileyebileceğine inanan Tanrıyar, bakım ürünlerinde tercihini medikal içeriklilerden yana kullanıyor. Genç sunucu ayrıca uykunun önemine inandığını, iyi ve kaliteli uyuyan kişilerin yaşlanma etkilerine daha kolay karşı koyduğunu belirtiyor.

Ünlülerin vücut bakımı sırları

Deniz Berdan

Bakıma saçlardan başlıyor
Yaz sonrası ilk olarak rengi açılan saçlarını birkaç ton koyulaştıran modacı Deniz Berdan, bu sayede yeni mevsime ve bakımlara da kendini motive ettiğini belirtiyor. Bu süreçte kuruyan saçlarını maske ile canlandırmaya çalışan Berdan, cildi içinse nem içeriği zengin ürünler kullanıyor.

Ünlülerin vücut bakımı sırları

(Formsante)

False